Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megbüntettek az ellenőrök,...

Megbüntettek az ellenőrök, azért, mert nem volt sorszám az iskolalátogatásimon. Kell egyáltalán sorszám?

Figyelt kérdés
Eddig egyik ellenőrnél sem volt gond. Ez az ellenőr egy sorszámot hiányolt, amit át kellett volna másolnom az előző iskolalátogatási papíromról, de azt már kidobtam. Még a rendőröket is kihívta. Nem volt nálam lakcímkártya és csak másolt személyi (okirat hamisítással megvádoltak, mivel nem akarom elveszíteni, pont úgy, mint a diákomat. Egy barátnőmnek sincs sorszáma, az iskolánál sem mondták, hogy írjam rá.

2012. aug. 15. 19:56
 1/7 tomala ***** válasza:

Kezdjül ott, hogy miféle ostobaság nem hordani a lakcímkártyát és személyi igazolványt, csak utóbbi másolatát, nehogy elveszítsd!


Gondolkozz már! Szerinted mire való az eredeti okirat? A személyazonosságod HITELES tanúsítására. Ilyen erővel a bűnözőknek nem is kellene törniük magukat igazolványok hamisításával, elég lenne a fénymásolatot manipulálni, és azzal járni.


Egyébként ez nem közokirat-hamisítás, mivel a fénymásolat alkalmatlan a megtévesztésre. Ez csupán annyi, hogy nem volt nálad okmány, ami miatt előállíthattak volna. Ha nem tették, akkor ezt a részét megúsztad, de könyörgöm, ne légy buta, hordj iratokat!


Ha nem volt nálad lakcímkártya, honnan írták fel a címedet?


A sorszámról nem tudok semmit, de ha kellett rá, akkor azt szerintem az iskolának kellett volna ráírni.

Ezzel kapcsolatban szerintem nyugodtan hívd fel az Emberi Erőforrások Minisztériuma Oktatási államtitkárságát, és kérdezd meg, kell-e szám az iskolalátogatásira, és kinek kell odaírni.

2012. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tomala ***** válasza:
Itt a számuk: 06-1-795-1200
2012. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg már nem fogadják el az iskolalátogatásit diák helyett!!! Nemrég módosult a szabályozás. Én sem tudtam róla, ezen az oldalon olvastam először! Szóval nem azért kellett volna megbüntetni, mert nem volt rajta sorszám, hanem mert ezzel nem tudod már igazolni a tanulói jogviszonyodat!
2012. aug. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tomala ***** válasza:

Tényleg nem.

BKV általános szerződési feltételek:

[link]

2012. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
És ha pont lejárt a diákigazolványom és még nem készült el az új és jön egy ellenőr, akkor beszoptam?
2012. aug. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
már 6 hónapja készül a diakom...már 3 hónapja egy nyomorult nyomdába van...még is mit adjunk oda az ellenormek a diák helyett most vegyek felnőtt bérletet 20 ezerért???!!!! nem igaz h magyarországon minden ilyen lassú..2 hét alatt kész kéne lenniük vele és adminisztraciora fogják, na persze csak leszarjak h te neked szükséged van diákra vagy Felolem továbbra is csinalhatjak ezt de akkor fizessék küldtem nekem ami jár!!
2012. aug. 18. 11:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Ideiglenes diákigazolványt rögtön megcsinálják. 500 Ft, azt hiszem.
2012. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!