Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Németországba vagy az USA-ba...

Németországba vagy az USA-ba éri meg jobban kivándorolni?

Figyelt kérdés
Már régóta eldöntöttem ,hogy el szeretnék költözni örökre ebből az országból.Csak az a baj ,hogy nem tudok dönteni a két ország közül.
2012. aug. 20. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

az USA-ba nem tudsz véglegesen kivándorolni, mert az nem lehetséges, oda kimenni is csak vízummal tudsz és azt hogy kint élj csak akkor engedik meg ha mondjuk tanulási ösztöndíjra mész ki és megkapod de ezek különleges esetek

kint nem maradhatsz örökre én úgy tudom

2012. aug. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Németországba mennék.
2012. aug. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló! Az USA-bár nem lehet véglegesen kivándorolni? Ekkora hülyeséget minek írsz? Nehéz a kijutás, de messze nem lehetetlen. Én már 6 éve élek az USA-ban, 1 éve vagyok amerikai állampolgár is. A feleségem amerikai, ő általa jutottam ki.
2012. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Utolsó ennyi erővel azt is ajánlhattad volna neki, hogy induljon az Olimpián az USA színeiben. Akkor is megkapná.
2012. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én ezt halottam hogy nem lehet


mondjuk engem érdekelne hogy te hogy lettél amerikai

állampolgár mert én is gondolkozom a kiköltözésen


amúgy nem kell egyből lekezelő dolgot írni az is elég ha kijavítasz

2012. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, zöldkártya, amerikai házastárs (vagy rokon), esetleg magas képzettség kell hozzá.

De különben ég és föld a két ország, meg azon belül a régiók is, szóval furcsa, hogy pont őket hasonlítod össze.

2012. aug. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az USA-ba kivándorolni nem lenne gond mert van ott élő rokon aki sokat tud ebben segíteni. Leginkább olyan szempontból érdekelne ,hogy a két ország közül melyikben jobbak a kereseti lehetőségek valamint átlagosan hol olcsóbbak a kiadások (Pl. kaja,számlák,albérlet, ingatlanárak stb.)?
2012. aug. 25. 13:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ. Ha atomtudós vagy irány az USA és egy életre letudtad a gondjaidat. Ha meg nem vagy túl képzett akkor nem éri meg oda menni, mert nehéz a társadalom alján boldogulni. Németországban sem fogsz álommelót kapni, de jobban megbecsülnek, élhetőbb a környezet.

A kiadásokat szerintem nem lehet összehasonlítani, annyira nagy mindkét ország, általánosságban a vidék vs. nagyváros különbségek élnek, de régiónként (mindkét ország szövetségi köztársaság, a régiók saját törvényeket is hozhatnak) eltérhet sokminden. Bajorország nem olyan mint Hamburg és Connecticut sem olyan mint Florida. Az USA-ban nagyobbak a különbségek, ez biztos.

2012. aug. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy melósnak jobb lehet Németország?
2012. aug. 26. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!