Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön, adott környezetben...

Külföldön, adott környezetben van rá esély, hogy hamarabb megtanulj egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Angolul szeretnék megtanulni közép szinten. Iskolába kb. 10 évig tanították, jártam külön tanárhoz, de egy bizonyos szinten megrekedtem mindig. A hallásom siralmas idegen nyelvhez. Butaság lenne nyelvtanulás miatt kiutazni olyan országba ahol angolt használnak? Vagy sehol nem találnék munkát alap nyelvszinten? Persze nem vezetői pozícióba szeretnék elhelyezkedni, de itthon a diplomához már csak a nyelvvizsga hiányzik.


Köszönöm a válaszokat előre is, aki gúnyolódni szeretne inkább ne írjon, segítő válaszokat várok.


2012. aug. 21. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Én jártam külföldön nyelviskolába (nem angol volt), és sokkal jobban rád ragad a nyelv, ha nem vesznek körül magyarok, mert ha valamit nem értesz kénytelen vagy angolul megkérdezni, még a padtársaddal is csak angolul beszélgethetsz. Tehát ha rá vagy kényszerülve hogy angolul beszélj, akkor sokkal hamarabb megtanulsz.

Egy barátnőm pl úgy ment ki Angliába, hogy szinte semmit nem tudott angolul, talán csak bemutatkozni, és 1 hónap alatt talált munkát, elsőnek olyat, ahol nem kellett sokat kommunikálni, mert csak állt egy gyársor mellett, de addig ő simán megtanult a környezete által. A következő mh-e már sokkal komolyabb volt. Igaz ez 10 éve volt, most már biztos más a helyzet.

2012. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor igen, ha kint nyelvórákat veszel. Ha csak kimész és járod a várost akkor ragad rád ez-az, de az nagyon kevés lesz a nyelvvizsgához.
2012. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM
2012. aug. 21. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!