Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Voltatok már Andalúziában,...

Voltatok már Andalúziában, milyen volt, ugye megértenek majd, ha angolul fogok beszélni?

Figyelt kérdés

Természetesen lesz nálam magyar-spanyol kéziszótár,de azon kívül egy kukkot sem tudok spanyolul! :D

Ha valaki volt már,mondja el nyugodtan,h melyik részén volt,mit nézett meg,h tetszett...? :)



2012. aug. 22. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Andalúzia Spanyolország egyik legszebb része. Rengeteg természeti szépség, gyönyörű tengerpartok, még az óceáni oldalon is, de inkább a városokat említem. Aki nem megy el Cordobába, Sevillába és Granadába, semmit sem fog tudni a vidékről.

Cordoba: a sok gyönyörű és nagy műemléken kívül a középkori városrészben sétálni önmagában élmény és megunhatatlan. Legalább 2 nap, ha sietsz.

Sevilla: székesegyház, királyi palota, belváros, környék dombvidéke (Normafája) és a többiek 3 napot megérdemelnek, de több jobb. És akkor még a belvárosi kasztanyetta táncokról nem beszéltem, be is lehet szállni egy körre (nem könnyű, de megéri).

Granada: a város, a belváros gyönyörű, de ide az Alhambráért, a mórok csodapalotájáért megy az ember. Nem olcsó de két nap bolyongás a palotákban és a kertekben. A többi a városban.

A turistáknak szükséges társalgás hivatalos helyeken, boltokban lehetséges angolul is, mutogatással pedig mindent el lehet érni. Persze jó, ha tud az ember spanyolul, de nem szükséges.


Mindent összevetve: ha csak a három városba mész, minimum 1 hét nettó, de akkor már a tenger és a természet se kihagyható, tehát két hét.

2012. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Malagában voltunk idén nyáron. Szép a város, meg a természet is a környéken, viszont angolul nagyon kevés helyen értettek meg minket (a szálloda-recepciós és a buszjegy-eladó emberkén kívül minden kommunikáció egy kínszenvedés volt) pl. a turistainfós bódéban is csak spanyolul beszéltek velünk, és volt olyan vendéglős, aki az étlapon lévő dolgokról sem tudta megmondani angolul. hogy micsoda. Szóval jó ha viszel szótárt :)

Amúgy Malagában a belváros nagyon szép, az épületek rendben vannak, a tengerpart is gusztusos, csak a víz elég hideg volt, minden nagyon-nagyon drága volt és az ételek...hát nem lettek a kedvenceink. Egy napot voltunk Nerja-ban, ott strandoltunk egyet, mert jóóó nagy hullámok vannak. Rövid időt voltunk, úgyhogy máshova nem mentünk. Nem valószínű, hogy visszamegyünk Spanyolországba, az emberek sem voltak kedvesek, meg nem is volt megérős a dolog.

2012. aug. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mi 8 napra megyünk majd szeptemberben,de sajnos még nem tudom,hogy melyik részre,csak azt,h Andalúziába. :)
2012. aug. 23. 11:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Hat en Spanyolorszagban elek, es azt kell hogy mondjam hogy angolul nagyon kevesen beszelnek, es azok is altalaban annyira eros akcentussal hogy alig erteni oket. Meg mielott az orszagba koltoztem volna voltam itt nyaralni ketszer. Ugye mindenki azt mondja hogy hat a szallodakban beszlenek angolul... na hat abban a szallodaban ahol en voltam (4 csillagos szalloda) a recepcion dolgozo kiscsaj ket szot nem beszelt angolul.... Viszont a masodik alkalommal egy 2 csillagos szallodaban tok siman eltarsalogtak velunk angolul, ugyhogy tenyleg nem tudni hol beszelnek es hol nem. Andaluziaban meg nem voltam sajnos, arrol nem tudok nyilatkozni.
2012. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!