Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ausztriába szeretnék kimenni...

Ausztriába szeretnék kimenni szerencsét próbálni. Mi a véleményetek? Mennyi idő alatt lehet ténylegesen találni munkát?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha atomfizikus vagy, akkor 1 nap. Nem sok mindent mondtál magadról, így hogy segítsünk?
2012. szept. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha jó szakmád van akkor ugyanolyan esélyekkel találsz kint is melót mint itthon, ha itthon sincs piacképes szakmád akkor max mosogatni, vagy takarítani vesznek fel, ha szerencséd van. Végül is az is munka..
2012. szept. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben már itthonról elkezdenék szervezkedni, és akkor mennék, mikor már legalább valami elképzelésem van a dologról - nem pedig a semmibe, "lesz, ami lesz" alapon. Tudom, hogy vannak bátor emberek, akik így csinálják, de én nem merném. :S


Amúgy én is szeretnék kimenni Németországba vagy Ausztriába, úgyhogy pont ezt is teszem: keresgélek itthon lehetőségeket, bújom az internetet, küldök önéletrajzokat...

2012. szept. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 23:11!


Annyit mesélhetek magamról,hogy szakmám az sajnos nincsen,sajna nem volt időm lerakni.Tudom ez nem mentség,de azokon a helyeken,ahol dolgoztam,örülhettem,ha otthon is tudtam lenni egy keveset...:(

A német nyelvtudásom az nagyon alap,de szerintem ha el tudod mondani,hogy mit szeretnék dolgozni,az nekik elég...vagy nem?

2012. szept. 26. 09:48
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves Digo!


Bármilyen megalázó is,de nekem a takarítói munka,vagy a mosogatás is megfelel,tulajdonképp az is munka...én meg aztán most nem válogathatok...:(

Talán később,ha már sokkal jobban fog menni a nyelv,akkor majd szeretnék "jobb" munkát is magamnak...

2012. szept. 26. 09:51
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves ma 09:26!


Az a baj,hogy ha neten keresgélek,azok a munkákat már vagy betöltötték,vagy átverés.Engem pont 1 napja vertek át,ami eléggé tacsra tett:(Ezért is határoztam el azt,hogy kimegyek a barátommal Ausztriába,aztán lesz ami lesz.Itthon sem jobb a helyzet,magyarán szar az egész...az ismerőseim,akik ugyan így tettek,azoknak mind bejött az élet ott kint!És még annyira sem tudták a nyelvet mint én!Optimistán fogom fel ezt az egészet!Ha nem sikerül,hát így jártam...de legalább én megtettem mindent!!!

2012. szept. 26. 09:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia. Na így, hogy már ismerem a részleteket, a következőket tudom mondani: Szakképesítés és nyelvtudás nélküli melóknál van a legnagyobb verseny, értelemszerűen a legtöbb bevándorló erre ácsingózik, szóval nem csoda, hogy eddig rossz tapasztalataid voltak. Ha még össze is jön valami, abból a pénzből valószínűleg nem fogod tudni eltartani magad. Én azt tanácsolnám, ha mindenképp menni akarsz, akkor menj, ha van egy kis félretett pénzed, ameddig kihúzod az első időket. És addig is tanuld a nyelvet!
2012. szept. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó, hát igen, így már más a helyzet. Ha nincs végzettség, nincs nyelvtudás, akkor ez nem az a kategória, aminél a neten keresgélés beválna...

Az ilyen munkákhoz valóban ki kell menni, és próbálkozni. :(

2012. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valóban van aki nyelvtudás nélkül is el tud kezdeni egy mosogató/takarító állásban, de vagy ismeretség, vagy óriási malac kell, de leginkább mindkettő. 5 évet dolgoztam kint felszolgálóként, de nagyon ritkán volt olyan hogy a mosogató nem beszélt németül, nagy szállodákban, nagy éttermekben alap követelmény a nyelvtudás, ahol meg a tulajt nem zavarja hogy a mosogatóhoz tolmácsol a pincér oda már kivitték a magyar pincérek a haverokat.
2012. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Csak úgy szabad kimenni, ha van kb. fél évre elég spórolt pénzed. Én a helyedben egy piacképes szakmát megszereznék itthon, és ez után mennék ki. Vagy egy tuti szakma, vagy a nyelv mindenképpen kell. Ha egyik sincs, akkor pedig kapcsolati hálód legyen. Nem elijesztésnek szántam, de annak nem sok értelme van, hogy kimész, feléled az összes pénzed a nagy semmire, és legatyásodva mehetsz haza. Én még ilyen háttérrel nem hallottam sikersztorit. Sajnos.
2012. okt. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!