Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki volt Skóciában, annak mi...

Aki volt Skóciában, annak mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés

2012. okt. 5. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csodálatos hely, elképesztő hangulata van.
2012. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Bátyám kint dolgozott sokat,ő rühellte. Szerinte igénytelen,elb.szott nép az egész :D
2012. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Iwry válasza:
100%

Én g hónapot voltam kint a déli országrészben. Szerintem a táj gyönyörű, a kisvárosok kultúráltak és szépek. Az emberek nyugodtak, ráérősek és segítőkészek általában (persze ott is vannak kivételek, mint mindenhol).

Néhányuk akcentussal beszéli az angolt ezért nehezebben érthetőek (tudnak brit angol kiejtéssel is csak nem mindegyik hajlandó rá), de ők meg fogna érteni és hamar meg lehet szokni.

Én meglepően sok magyarral is találkoztam pl. éttermekben, repülőtéren!

2012. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Iwry válasza:
100%
A kastélyok gyönyörűek, d sok helyen drága a belépő (13-15 font).
2012. okt. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Életem legszebb nyara volt Skóciában. Mindenkinek ajánlom.
2012. okt. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Én kétszer is jártam ott, csodálatos hely, de én csak nyáron javaslom, mert a tél kemény ott. (Persze van aki ezt szereti.)
2012. okt. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Morgó Muki válasza:
74%

Több hónapot voltam ott.

Fantasztikusan szép ország, elbaszott rondán beszélnek angolul, de simán váltanak irodalmi angolra, ha te úgy beszélsz. Egyébként valóban utálják az angolokat! Sosem szoktam meg az állandó szelet, meg a hűvös időt. Nyáron nincs meleg, télen meg nincs igazán hideg. 5 perc alatt tud olyan köd lenni, hogy nem látsz 10 méterre. Pihenni, túrázni, várost nézni bármikor visszamennék. Ott élni viszont nem szeretnék.

2012. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Szia.Mi Irorszagban elunk es innen mentunk at 2 eve Skociaba nyaralni.Engem total lenyugozott,szerintem nagyon szep Skocia,ott mindent megtalalsz hatalmas hegyek,tavak,erdok vagy ha nem a termeszetbe vagysz,akkor ott vannak a gyonyoru varosok amit erdemes megnezni,mert rengeteg a latnivalo.En mar sok szep helyen jartam,de Skocia nagyon megfogott.Valoban erdekesen beszelik az angolt,pedig azt hittem az Ireknel rondabban nem beszelik sehol a nyelvet,de tevedtem meg az irek is erthetobbek mint a skotok.:-)Egyebkent szerintem nagyon baratsagosak es segitokeszek voltak.Remelem tudtam segiteni.Mi majusban voltunk es nagyon szep idot fogtunk ki.Nyaralni akarsz menni vagy dolgozni?
2012. okt. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

Nem igazán nyaralás céljából mennék Skóciába...arra gondoltam,hogy oda költöznék,de előtte megszeretném nézni az országot.A kérdést azért tettem fel,mert kíváncsi vagyok rá,hogy van-e egyáltalán értelme megnézni(olvastam már sok honlapot és az országot szinte mindig szépnek mondták,de a népet elég rossznak állították be szinte mindig),de a válaszok alapján igen

2012. okt. 16. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!