Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Árvaellátás mellé utazási...

Árvaellátás mellé utazási kedvezmény. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Az árvaellátás mellé kapok egy papírt, amivel igénybe vehetek 90 és 50%-os utazási kedvezményt. Azzal tisztában vagyok, hogy ha két ötvenest pecsételtetek le egyszerre, akkor az 90%-nak felel meg. De mi van akkor, ha csak egy ötvenest? Ugyanis diák vagyok, tehát alapból jár nekem az 50% kedvezmény. Most akkor a pecséttel csak a diák ötven százalékát kell kifizetnem, azaz van értelme így használni, vagy mivel az 50%-ot is csak a teljes árú jegyből vonják ki, teljesen felesleges így kérnem, hisz diák létemre így is féláron utazok. Elnézést, ha "kicsit" zavaros voltam.:)
2012. okt. 15. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem bolt, hogy "50% további kedvezmény" :D

Ha Neked alapból jár a korlátlan 50% (és jár a diák miatt) akkor az 50%-os karikát ellőni felesleges.

Lődd el 2-esével amikor nagyobb távra utazol, akkor kapsz 90%-ot, de amúgy az 50%-osra ellőni a karikákat felesleges mert azt a diákodra is megkapod.

2012. okt. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal ezt az igazolványt a szülő is használhatja, így van értelme a sima 50 %-os kedvezmánynek is.
2012. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak, felesleges pecsételtetni az 50%-ost, én is mindig a 90%-ost használom, főleg nagyobb távolságokra.
2012. okt. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 AudioTherapy válasza:

Az utalványt a jogosult házastársa, élettársa is felhasználhatja - akár önálló utazás esetén is -

feltéve, ha a reá irányadó öregségi korhatárt már betöltötte. Más rokoni kapcsolatban állók azonban az

utalványt nem adhatják át egymásnak. Tehát a szülők nem használhatják fel!

2013. júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Isshak Judit válasza:
AudioTherapy egy kicsit keveri, ő a nyugdíjas utalványról beszél, ami nagyjából megegyezik kinézetre a gyám/gyámolt utazási kedvezményével, DE ebben az esetben a szelvényre a gyám és gyámolt neve is felvezetésre kerül és ők egymáséit is felhasználhatják, ha sajátjuk már betelt. Ergo: neked teljsen felesleges lenne 50%-os kedvezményre ellőnöd, ha diákvagy, mert ahogy írod, pontosan igénybe tudod ezt venni a diákigazolványoddal is, szóval fogadd meg a javaslatot, és hosszabb távú utazásra használd inkább fel, vagy ha a gyámodé betelt ő is felhasználhatja 50, ill. 90%-os utazásra a tied.
2014. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!