Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan ellenőrzöd le, hogy...

Hogyan ellenőrzöd le, hogy mindent beraktál-e utazás előtt?

Figyelt kérdés

2012. nov. 22. 18:46
 1/9 anonim válasza:
listát írok.
2012. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Írsz egy listát, és az alapján pakolsz be, és amit beraktál, azt kipipálod.
2012. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat utazok versenyre külföldre, mondanom sem kell van egy halom cucc amit muszáj berakni, mert ha otthon marad annyi a versenynek. Az én módszerem az, hogy összeírom mit kell bepakolni, aztán előkészítem az összes csomagot, de nem csomagolom még be, kicsit később átolvasom a listát, hogy nem maradt-e ki valami, aztán pedig elrakom a böröndbe a cuccokat (közben meg húzom ki a listáról). Működik még soha nem felejtettem el semmit. Fontos, hogy ne utolsó pillantban pakolj és legalább egyszer átnézd. Kifejezetten fontos dolgokat közvetlenül indulás előtt is átnézek a biztonság kedvéért.(jegy, útlevél, pénz stb.)
2012. nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
a gond akkor van, ha a listáról is lefelejtettél valamit.
2012. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezért mennyi mínuszt fogok kapni... felesleges holmit ne tarts otthon és egyszerűen mindent pakolj el ami mozdítható, így nem marad semmi otthon. Ez nem vicc, nekem bevált és én iszonyú sokat repülök.
2012. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Minimalist szóra keress rá Google-ben.
2012. nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szerkesztőben csináltam egy általános listát olyan utazáshoz, ami mindig ugyanolyan. Pl. amikor az ősöktől visszajövök. A zöldségek húsok adottak. Személyes iratok, ruhák, szintén. Mindent felviszek rá, amit valaha el tudok vinni. Általában így töményebb a lista, mint amit elviszek, de így ámítógépen szerkesztve olvashatóbb és el is fér a sokféle tétel. A kulcs, hogy mellette két oszlop is van. Az elsőben kitalálom mit akarok azon a hétvégén vinni, és X-et teszek oda. A másik oszlopba pedig pipát, ha beraktam. Ezt a táblázatot még üresen lefénymásolom 10-20 példányban, s csak húzok egyet.
2012. nov. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

7/7, na ez igazán profi :-)

nekem is van elmentett listám, de rajta párhuzamos alcímekkel van külön: ha kirándulni megyek, ha konferenciára, nyaralni, stb.

És a gyereknek is van külön listája. Pakolás végén sárgával szoktam kihúzni ami még hiányzik, vagy felírni egy kis cetlire azt a 2-3 dolgot, amit csak a legvégén tudok berakni.

2012. nov. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én elég gyakran megyek, néha egy-két napra, de volt hogy 5 hétre és csak egy hátizsáknyi holmit vihettem.


A listát nem írom le, kategóriák vannak a fejemben és aszerint megyek. Egyszerre egy kategóriát pakolok össze, és akkor rendezem el a táskát ha már minden megvan.


A kategóriák:


Ruházat (alsóneműk, utcai viselet, strandviselet, éjszakai, meleg cucc, alkalmi viselet, cipők)


Pipere (tisztálkodóeszközök, papucs, törölköző, fogápolás, fürdőköpeny, hajápolás, nőknek plusz két konténer szépségápolás, szemetes/szennyeszsák)


Papírok (igazolvány, iratok, jegyek, pénz, bankkártya, biztosítás, gond esetén értesítendő személyek)


Útravaló (ételek, italok, edények, evőeszközök, adott esetben mosogatószer, szivacs, konyharuha, svájciicska külön ajánlott)


Egészségügyi felszerelés (gyógyszerek, sebtapasz, fertőtlenítő, egészségügyi jegyzet ha kell, benne életmentő gyógyszerek listája hatóanyaggal, vércsoport, adott betegségekről és allergiákról szóló leírás a célország nyelvén és/vagy latinul)


Elektronika (laptop, telefon, TÖLTŐ!!!, áramátalakító, elosztó (de jól jön a vonaton...), mp3, FÜLHALLGATÓ!!!, átjátszókábel, fényképezőgép) a kiegészítők gyakran lemaradnak és az igen kellemetlen...


Ajándékok + az utazás jellegétől függő külön felszerelések, egy ismerősöm pl. soha nem kelt útra műkaki, viszketőpor, habzó kockacukor és más hülyeségek nélkül. Egyes országokba célszerű pl. pár karton cigarettát is vinni, a határőrök és más hatóságok speciális igényeinek kielégítésére és a gördülékenyebb üzletmenet biztosítására. Célszerű telefonra feltenni gyakran használt kifejezések szótárát is, ha nem megy a helyi nyelv. Ne bízz az angoltudásban, pl Olaszországban semmire nem mész vele.

2012. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!