Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Világ körüli hátizsákos...

Világ körüli hátizsákos utazáshoz keresek útitársakat! Kinek van kedve jönni?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, inkább lányok jelentkezését várom, de fiúk is jelentkezhetnek. Az a tervem, hogy jövő szeptembertől körbeutazzam a világot nagyon kevés pénzből. Az utazást stoppolással vagy nagyon olcsón oldanánk meg, a szállást pedig CouchSurfing-el! Aki elkísérne nyugodtan írjon üzit, vagy e-mailt! :)

2012. nov. 29. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Bátor! :D
2012. nov. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80 nap alatt ?:D
2012. nov. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 schocko ***** válasza:
0%
Majd minimum megerőszakolnak párszor, de ha túléled, akkor lesz miről mesélned.
2012. nov. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
stoppolás + couchsurfing.. elég durván utópiának hangzik. Kb 3 teljes nap alatt eljuthatsz Horvátországba, az út szélén aludva, ott pedig már el is fog menni a kedved az egésztől :)
2012. nov. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Romantikusan hangzik, de a kérdező nem gondolt bele, hogy nem lehet csak úgy jobbra-balra utazgatni a világban. Európán kívül szinte az országba csak vízummal lehet beutazni. Ez egyrészt pénz, másrészt korántsem biztos, hogy a vízumot megkapja. A vízumkérelmet sok esetben meg kell indokolni, illetve feltételeknek kell megfelelni, például X összegnek kell rendelkezésre állnia az ott tartózkodás idejére. És ez nem kis összeg, és ez csak 1 ország. Szóval a dolog low budget része ezzel el is szállt. Ha Európán belül akar utazni, akkor még úgy-ahogy összejöhet a dolog.
2012. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
jav.: szinte az országba = szinte minden országba
2012. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is az volt az első gondolatom, amit előző írt. Európán kívül szinte minden helyre kell vízumot igényelni, ez legjobb esetben is országonként 50 euró. Ehhez sokszor be kell mutatni visszaigazolt szállásfoglalást, az ország elhagyását igazoló jegyet (repülő/vonat/busz/hajó), néha meghívólevelet, amit újabb 40-50 euróért állítanak ki az embernek. Ha Európában marad, akkor nincs ilyen gond, de akkor az nem világkörüli út. Továbbá nagyon sok országban nem létezik igazán a stoppolásnak az a kultúrája, ami Európában vagy az USA-ban ismert. Iránban például egyszerűen nem értik, hogy mit akarsz, és mindenképpen csak pénzért hajlandóak elvinni, ami igaz, hogy kevesebb mint ha busszal mennél, de nem annyival, hogy szinte ingyenesnek lehessen tekinteni. A volt Szovjetunió országaiban szintén előszeretettel kérnek pénzt egy-egy fuvarért, ami néha még több, mintha busszal mennél, hiszen a sofőr gyorsabban és akár házig visz. A chouchsurfing is egy nagyon jópofa dolog itt Európában. De bizony én Iránban csúnyán pórul jártam vele, a legtöbbször vagy nem annál aludtam, akivel leegyeztettem (ez még a kisebbik baj volt), de bizony volt, hogy annyira nem volt senki, hogy végül 8 dollárért szállodában kellett aludnom. Mindezt úgy, hogy előtte arra a városra 3-n írták, hogy fogadnának, csak épp mindenkiről kiderült, hogy ja, vidéken van, vendégei vannak, ja ő igazából a szüleivel él stb. Szóval ez így elvben nagyon szépen néz ki, de 1,5-2 millió forintnál kevesebbel el se indulj.
2012. nov. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Most komolyan ki az, aki szerint az előző válaszom nem volt hasznos, miért? Igyekeztem a lányt korrekten tájékoztatni arról, hogy mire vállalkozik, elég sok dolgot leírtam, mégis mi volt ezzel a probléma? Tudom nem ide tartozik, de egyszerűen nem értem, mit rontottam el.
2012. nov. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Sz@rd le a pontokat. Te magad tudod (és mindenki más is, aki olvasta a hozzászólásodat), hogy segítettél. Bizonyos emberek irígységből pontoznak le, a kérdező pedig azért, mert összetörted az álmait a hatalmas tini lázadásról, hogy ő 20 ezer forintból körbeutazza a világot és mindenki irígyelni fogja.
2012. nov. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Persze, igazából tudom én ezt, csak nem tudom megérteni, hogy ebben ezeknek mi a jó. Ha a kérdéskiíró tényleg a lepontozók között van (ezt ugye nem tudom), akkor inkább köszönné meg, hogy segítettem, és nem a nyugat-pakisztáni Quettában jön rá, hogy ja elfogyott a pénze, nincs továbbutazáshoz semmilyen vízuma, nincs mit ennie stb. Aki pedig olvasóként ennyit tud hozzátenni a dologhoz, hogy az egyik hasznos választ lepontozza, az magát minősíti leginkább :)
2012. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!