Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik a legmagasabb pont a...

Damuel Nihi kérdése:

Melyik a legmagasabb pont a Földön ahova még sétálva el lehet jutni légzőpalack és bármiféle hegymászó felszerelés nélkül?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Point Lenana Kenyában, 4985m.
2012. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pontosan nem tudom, de szerintem pont ha mindenféle felszerelés nélkül mész, akkor nagyon sok múlik a kondíciódon, így lehet, hogy ez a pont minden embernek más és más.
2012. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kilimandzsáró(5895), Aconcagua(6890Andok), ezeket még palack nélkül másszák. Hegymászó felszerelés alatt mit értesz? Mert a hóhatár fölött azért egy spéci bakancs azért kell. Bár egy haverom nyári bakancsba ment föl az Uhuru-ra (Kilimandzsáró)! :) Mondjuk egy több táboros 5-6 ezres megmászást már semmiképpen nem neveznék sétának, annak ellenére, hogy felszerelés nem kell. A Venediger-re egy nap alatt fölsétál az ember. De már a Mount Blanc-ra be kell iktatni egy menedékházat.
2012. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A felszerelést úgy értettem hogy meredek falon nem kell mászni tehát kötél csáklya meg ehhez hasonlók nem szükségesek. A "séta" tényleg nem jó kifejezés ide. :) Inkább túra.
2012. dec. 7. 17:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a menedékház még érdekelne. Ezek minden ilyen magasabb hegységben vannak? Ha sátorral mész akkor ott kijelölt helyek vannak vagy azt bárhol felállíthatod ahol tudod?
2012. dec. 7. 17:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
82db 4000-es van az Alpokban! Ezek közül sok túrás. www.alpok4000.hu Szerintem kezdésnek tessék ezekből mazsolázni! :) Vagy ha messzebbre vágysz: pl: Elbrusz. Az Alpokban szinte minden csúcs előtt van menedékház. Európában a sátrazásra vonatkozó szabályok országonként változnak. Magyaro.n pl. a vadkemp. teljesen tilos és büntetik is! Szlovákia dettó! A Tátrában külön hegyi rendőrség van a TANAP. Nagyon rafkósan meg lehet oldani, de az már külön tudomány! :) Svájcban is tilos, és ott nem is lehet megoldani, mert nagyon résen vannak! Ezenkívül az Alpokban általában tilos, de ha este sötétedés után levered a sátrat (Vagy csak bivakolsz) és hajnalban eltünteted, és még a nyomait is, nem nyaggat senki! Ez vonatkozik az erdőre is és az erdei autóutak menti pihenőkre is! Ajánlom figyelmedbe: www.somkutin.hu/prg Egy családias de nagyon profi túracsapat! ÉS van az oldalon nagyon sok hasznos infó e témában! Hegyre fel! Písz! :)
2012. dec. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kijelölt sátor helyek nem nagyon vannak az Alpokban! Kivéve pl: Kaiserbruni út menti. De nem is kell, mert nagyon sok a hegyi ház vagy menedékház! Erdélyben, meg általában tőlünk keletre a hegyekben senki nem foglalkozik a sátrazókkal!
2012. dec. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sdfghjkkjhgfds válasza:
49%
Szerintem a Kecsenyén lévő szári domb. (21m)
2012. dec. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!