Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi esély van arra, hogy...

Mennyi esély van arra, hogy így sikerül kiutaznom kb.2 hétre és életem egyik legszebb kalandja legyen? Ti bevállalnátok? Szerintetek sikerülhet?

Figyelt kérdés

Tehát ez egy terv! Könyörgöm ne írd, hogy még fiatal vagy meg sz.rt sem tudsz a világról, meg, hogy Addig Sok víz lefolyik a Dunán... Tudjátok pici korom óta ez a vágyam és most talán elkezdhetem megvalósítani!

Januárba töltöm a 16-ot és szeretnék belépni Diákszövetségbe és így nyárra munkát biztosítani magamnak.. Remélem körülbelül havi 55.000 Ft kijön.. és így dolgoznék jövőre 2 hónapot.. a pénz bankszámlára utalnám a bank kártya nem nálam lenne így nem tudnám levenni róla a pénzt! A következő évben ugyan ez a tervem, de mondjuk egy 60.000 Ft-os állást találnék ahova felvesznek.. ismét dolgoznék 2 hónapot.. a 18. szülinapomra kb. 80.000 Ft-ot kapok összesen (bátyám is ennyit kapott) És még abban az évben ismét elmennék 1 talán 2 hónap nyári munkára ugyan így 50-60 000 Ftért..

Akkor kb össze gyűlne 410.000 Ft... Persze az összes pénz a bankszámlára menne.. Amihez nem férek hozzá.. Ebből elutaznék egy csodálatos helyre.. Ahol szemet kápráztató táj van, gyönyörű erdőkkel hegyekkel.. De nem itt a környéken..:D Valahol külföldön.. Ennyi pénzből telne rá?? 2 hétre gondoltam (ez a pénz csak rám vonatkozik) Nem kellenek a puccos helyek.Elég egy apartman is, saját ellátással... Van rá esély, hogy sikerül? Hogy kijutok?

Persze most gondolhatod, hogy miért nem az egyetemre spórolok a tandíjra.. Inkább kihagyok 1 évet.. És elmegyek dolgozni és az 1 év alatt összespórolt pénzem mennyen a tandíjra de ez az utazás muszáj, hogy sikerüljön!

Túl elmebeteg ötlet? Vagy "aki mer az nyer"?? :)


2009. aug. 26. 02:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mármint mikor az utazásra kerülne a sor már hozzá férnék a számlához.. :D
2009. aug. 26. 02:37
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem te egy álomvilágban élsz... Lehetséges, persze, ez az egész nagyszerűen megvalósítható volt még öt-hat évvel ezelőtt. Aztán jött pár csomag, egy világválság, és a nagyszerű terveknek lőttek.

Nem tudhatod, hogy mit hoz a holnap, és ez a mai világban hatványozottan igaz.

Szerintem próbáld meg, de nem valószínű, hogy lesz belőle valami. Bár ne lenne igazam... Csak a világ nem mindig úgy működik, hogy "elmegyek dolgozni, és kapok érte x pénzt". De majd felnőve meglátod.

2009. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Persze. Azért nem vagyok szűk látókörű, szerintem sokkal többet tudok a fizetésekről mint egyes felnőttek.. De megkértelek titeket, hogy ne nézzetek taknyos hülye gyereknek és hogy még mi lesz akkor.. Szembe nézek evvel, hogy "mi lesz akkor ha" nem siklok át felette, de ha máshova Ausztriába is kitudok jutni a nagy válság ellenére.. És most meg már lábalunk ki belőle, szóval olyan nagy húbelebumm nem lehet.. És nem azt mondtam, hogy Hawaiira szeretnék menni 9 csillagos szállodába 1.osztályú repülőgéppel, tejben fürödve..


Ezt csak úgy kb-re írtam le, hogy megértsétek miből, honnan és hogy akarok elutazni.. És azért írtam kb ennyit. Mert diákmunkát nem adóztatnak és az ismerőseimhez mérten írtam az összeget az átlag 60-68 ezret keres a nyáron a barátaim körébe így gondoltam írok egy 55-öt...

Én azért tehetem férre a 100%-át a megkeresettnek mert a szüleim eltartanak, és csak azért engednek el dolgozni mert zsebpénzt nem kapok.. Így tanítanak spórolni és az értékeimre vigyázni...

2009. aug. 26. 14:33
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
kb félmillából össze lehet hozni egy kéthetes nyaralást.. főleg ha az összeg csak egyfelé megy.
2009. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Mi most voltunk 4-en nyaralni egy hetet,200ezerbe került. Ugyhogy szerintem simán elég annyi pénz egymagadra!
2009. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Kanári-szigetek - Tenerife. Ez kb. 150-200e Ft-ból jön ki (egy hét), a plusz hét kb. 70e Ft többletköltség. Félpanzióval. A maradék meg BŐVEN elég költőpénzre.


De ezek MAI árakon. Nem tudjuk, hogy mi lesz három év múlva...

2009. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg csak gyűjtögesd szorgalmasan, úgy látom eltökéltek a szándékaid.

400 ezerből két év múlva is gyönyörű helyekre juthasz el, szerintem még többre is mint két hét. Ajánlom Olaszországot, Svájcot, Angliát, de ennyiből megfontolandó lehet egy kicsit rövidebb, de tengeren túli út is. Mondjuk Bangkok, Montreal, Stb...

Hajrá, sok sikert!

2009. okt. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Menni fog az, de nem lesz könnyű ellenállni a kísértésnek, hogy elköltsd ezt a sok pénzt. Amúgy tökre egyetértek, én is bevállalnám de nekem nincs türelmem 2 évet várni :)
2009. okt. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nos akkor most jövök én. Előre is bocsi ha mesére sikeredik, de egyszerűen olyan élményeim vannak, amit nehéz két mondatban összefoglalni. 2008 telén hallottam először az Útilapu (SCI) szervezetről, akik önkéntes táborokat bonyolítanak le a világ számos országában, azt hiszem Európában talán nincs is olyan hely ahol nincsenek jelen. Félve vágtam bele, mert előtte nem hallottam róluk. Az alsó korhatár 18, felső nincs... Félve vágtam bele, "nem tudtam hova megyek", felszálltam a repülőre csekély angoltudásommal, és útnak indultam. Az önkéntes tábor lényege, hogy napi 3-6 órás munkáért cserébe szállást, ellátást, szabadidős programokat kapsz, na meg persze feledhetetlen élményekkel leszel gazdagabb. Én akkor Svédországba repültem. A költség amit állnom kellett "csak" a repülőjegy volt, így kb 40 ezer ft-ból NYARALTAM két és fél hétig. Persze hozzájöttek plusz költségek, mivel maradtam még pár extra napra, szállást kerestem, várost néztem, utazgattam, erre is elment valamennyi. Idén úgy döntöttem, hogy bár a keretem nem akkora, ezt az élményt akkor sem hagyom ki, hát Csehországban kötöttem ki. Fiatal táborozó társak a világ minden pontjáról, hatalmas bulik, tüneményes gyerekek (akikkel foglalkoztunk), és megint csak feledhetetlen nyaralás. HA az én kis magánakciómat megint nem számoljuk bele (ami itt is pár extra nap) akkor kb költőpénzzel együtt kijöttem 20 ezer ft-ból, de már lehet sokat is mondtam!

Ha vevő vagy az ilyenekre. Szeretsz segíteni, ismerkedni, barátkozni, nevetni, és életre szóló barátságokat kötni, akkor én ajánlom, hogy a luxusnyaralások helyett nyugodtan válassz egy ilyet. Nekem azért tetszik különösen, mert nyaralok, még sem csak a lábamat lógatom, teszek is valamit, legalább pár órában! A szállás szerényke, de az élmény felér mindennel... Arról nem is beszélve, hogy amikor elindultam az ismeretlenbe még olyan zavarban voltam hogy két mondatot nehezen tudtam összerakni, most már társalgás szinten megy az angol, teljesen lazán :) (nemzetközi táborok, általában csak egy ember lehet egy adott országból, erre törekednek a kultúrák megismerése és a nyelvtanulás miatt)

2009. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Bátran vágj bele!Sok korodbeli srác csak a hétvégi bulikig tud tervezni.Egy utazás során gyűjtött élményeket,soha nem tudják elvenni tőled.Egész életre szól.Csináld vágig! Hajrá!
2009. okt. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!