Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha egy vízummentes országba...

Ha egy vízummentes országba utaznék vízumköteles ország repülőterén át (Moszkva), akkor kell bármilyen vízum csak azért, hogy átszálljak Moszkvában?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Moszkvában nem kell, legalábbis ha nem hagyod el a terminált.
2013. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vízum, csak nem hagyhatod el a reptéren a tranzitot.
2013. jan. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

amikor átszálltam hongkongban, nkem pl ugyanúgy kellett hongkongi vízum, 30napost adtak pedig el se hagytam a repteret, a terminált nyilván el kellett nincs minden összehangolva sajnos, hogy ugynanonnan van az átszállás ahol landoltunk.


de ezt persze ingyen belenyomták az útlevélbe.

2013. jan. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ott van az átszállás ahol kellene akkor kell vízum de azt általában ahogyan az előttem szóló is írta adnak ingyen ha feltudsz mutatni papírt hogy csak egy másik gépre vársz. Moszkvában nem kell vízum ha nem hagyod el a terminált, nekem sem kellett ablakon keresztül néztem meg a fővárost vagy is amennyit láttam belőle.
2013. jan. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hongkongba nem is kell vízum magyar állampolgárnak, szóval ez nem a legjobb példa.

Általában nem kell vízum ha csak átszállsz, de ez országonként más, szóval indulás előtt kérdezz rá az adott ország nagykövetségén. (Vagy nézd meg a bevándorlási feltételeket). Moszkvában én szálltam már át, nem kellett vízum még annak sem, akinek másik terminálról indult a gépe (kísérű segítségével mentek át a másik terminálra). Viszont fontos, hogy egy reptérről induljanak a gépek, mert ha te Sheremetyevora érkezel a másik gép meg Domodedovoról indul, akkor kell vízum.

2013. jan. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 2. 11:42
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Minden ország maga határozza meg, hogy kér-e és ha igen milyen esetekben kér vízumot egy másik ország állampolgárától.

A magyar állampolgároknak minden esetben kell vízum, még reptéri átszállásnál is.

Reptéri tranzítvizum a neve.


Kivétel ez alól, ha ugyanarról a terminálról mész tovább, ahova érkezett a gép Budapestről. Ilyenkor kvázi nem lépsz be Oroszország területére.


Tehát intézd el a tranzitvízumot.


Aki mást mond arra ne hallgass!

2013. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

"Aki mást mond arra ne hallgass!"


Moszkvai átszálláshoz nem kell vízum. Pont. Tapasztalatból írom.

2013. jan. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Nézd, megpróbálom érthetően leírni.


A tapasztalat valóban jó dolog, de nem minden helyzet ugyanaz. Az, hogy neked úgy volt, nem jelenti azt, hogy minden helyzetben ugyanúgy van.


Ha a tranziton belül maradsz, mert ugyanazon reptér, ugyanazon termináljáról indul a gép, ahova érkeztél Bp-ről, akkor valóban nem kell. (Ilyenkor egyik ország sem szokott kérni.)


De ha terminált, főleg ha repteret kell váltani, már kell.


És kérlek, ezt a stílust, hogy "Pont" mellőzd, mert nagyon nem szeretem. Kicsit lekezelőnek érzem és nem hiszem, hogy éppen tőled kellene ezt lenyelnem.

2013. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]

Vízum csak akkor kell ha másik reptérről indul a géped. Más esetben vezetővel átvisznek a másik terminálra és nem kérnek vízumot!

2013. jan. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!