Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha egy országhoz sziget is...

Ha egy országhoz sziget is tartozik, pl. Spanyolországhoz tartoznak szigetek, oda kell vízum vagy elég csal a személyi?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 05:55
 1/10 anonim ***** válasza:

ez az országtól függ. spanyolországba csak személyazonosságot néznek, vagy útlevélröl vagy személyiröl. ide beutazási engedély (vízum) nem kell.


A személyazonosságot, vízumot mindig azon a határon nézik ahol beutazol.

2013. jan. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Általában nem szokás... Simán mehetsz úgy is a trópusokra (pl a karibi szigetekre), hogy hogy csak személyid van (ha a légitársaság elfogadja útlevél helyett). Ilyen módon pl Martiniquera is mivel Franciaországhoz tartozik, belföldi járatként utazhatsz oda Franciaországból.
2013. jan. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vannak olyan országok is, akik vízum nélkül nem engednek be a szigeteikre, még akkoe se, ha az anyaországba nem is kell vízum.

Pl. Dánia EU-ország, magyar állampolgár oda szabadon utazhat, de csak oda. A hozzátartozó Grönland és Feröer-szigetekre már kell vízum.

2013. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell vízum a Feröer-szigetekre..

[link]

2013. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

..és Grönlandra se..

[link]

2013. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
:) Azt lusta voltam megkeresni és csak a Feröer-szigetekről volt tapasztalatom.
2013. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Baromira messze volt egymástól a két link :P :D
2013. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondom csak az elsőről volt tapasztalatom, így csak kerestem egy viszonylag hivatalos linket, de Grönlandról nem volt ilyen tapasztalatom, így nem akartam csak egy infó alapján linkelni :P
2013. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Kanári szigetekre nem kell vízum, Spanyolországhoz tartozik.
2013. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
En kanari szigeteken voltam evekkeel ezelott vizum nem kellett de utlevel igen szoval nem volt eleg a szemelyi
2013. jan. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!