Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Olasz tengerpartra autóval...

Olasz tengerpartra autóval vagy repülővel olcsóbb menni - bővebben lent?

Figyelt kérdés
Egy Velencétől kb. 1 órányira fekvő kis települést néztem ki, ami ideálisnak tűnik a nyaralásunkhoz (kisgyerekkel megyünk, homokos tengerpart, nyugi, stb). Arra gondoltam, hogy Velencéig repülővel mennénk, onnét pedig autót bérelnénk, vagy esetleg hajóval...Vagy érdemesebb végig saját kocsival menni? Mennyi lehet kb. a benzinköltség?
2013. jan. 8. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Hát saját autóval kb 1,5 nap biztos hogy lesz autópályán a nagyvárosig aztán hogy ott lesz-e autópálya vagy kisebb úton kell haladnotok azt nem tudom.

Ha saját autórol van szó akkor célszerű úgy kalkulálni hogy útvonaltervezővel megnézitek mennyi a Km-er azt célszerű felkerekíteni magasabbra mert azt előre nem tudhatjátok hogy mikor kell kerülni ha úgy van. Bár az autópálya nem olcsó az sem de célszerű azon hajtani mert mégis gyorsabb és nem eszik akkor az autó sem sokat. Meg nem tudom milyen autótok van mennyi a fogyasztása de ha ezen a megoldáson maradtok akkor célszerű előtte jól átvizsgáltatni hogy bírni, fogja-e mert azért az még is hosszú lesz meg a kisgyerek sem biztos hogy élvezné a hosszú autózást. Szerintem útközbe azért pihenőt is nézzetek ahol legalább aludhattok pár órát, mert nem rövid az az út így belegondolva.

Én még így nem mentem ilyen hosszútávra, amikor Horvátországba mentünk a párommal autóval azt még kibírtuk bár hosszú volt az a 12-13 óra utazás is.

Vagy ha nem akartok repülővel akkor mehettek még vonattal is vagy busszal befizettek ilyen útra hogy csak a fuvar legyen meg legalább. Bár érdemes lenne így kiszámolni hogy saját autóval mennyi oda vissza,. meg ha helyben is mennétek valamerre akkor az mennyiből jönne ki kb, ha repülővel akkor mennyi és autóbérléssel persze. Tehát lehet olcsóbb saját autóval csak akkor célszerű vinni plusz benzint, vizet, kaját. Annyiból jó hogy sok cuccot vihettek, ételt is tudtok vinni akkor otthonról, hogy ott ilyen reggeli vagy ha főznétek akkor ne kelljen ott megvenni, még így is jó az szerintem.

2013. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Velencéig az út Budapesttől kényelmesen 7 óra. Onnan 1 óra a kis település tehát az út nagyjából 8 óra lesz. Az előző hozzászóló nem tudom honnan vette a 1,5 napot.... A 8 óra autóval szerintem kisgyermekkel is vállalható. A ki és be csekkolás, autóbérlés, várakozás kitesz ugyanennyit ha repülővel mentek. A költségek is kedvezőbbek 3 főnek autóval. Az üzemanyag nagyjából 50e Ft ( normál fogyasztás ), erre számolhatsz egy tízest az autópályákra. Repülővel nagyjából 80e Ft környékén jönnétek ki oda-vissza ( attól függően persze, hogy mikor mennétek ). Ehhez hozzá kell számolni még a poggyász feladás díját ( ha van akkor ez kb. 10-15 e Ft /db) + autóbérlés Velencében ami szintén költséges ( főleg ha kauciót is kell letenni ). Időt és költségeket összevetve szerintem saját autó.
2013. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igaz mindkettőnek megvan az előnye, mondjuk repülős járatokat néha elég olcsón is ki lehet fogni, de megnéztem most egy fapados társaságnál és olyan 60-70 e Ft körül jönne ki, hát akkor tényleg nem éri meg.

2013. jan. 8. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első valószínűleg be van lőve...


"amikor Horvátországba mentünk a párommal autóval azt még kibírtuk bár hosszú volt az a 12-13 óra utazás is."


Meg 1,5 napig Velence környékére?!!


Vagy gyalog mentetek, vagy hátrafelé!!

2013. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az elso telleg be van szivva. velence meg az a tavolsag ahova kocsival egyszerubb menni mint repulovel, mert ha nem bp en eltek akkor fel kell jonni ide, becsekkolni 1,5-2 oraval elotte, ha megerkeztek akkor megkeresni a berelt kocsit, es elmenni a kis telepulesre amit kineztel.


Csalogato az 1 ora alatt elrepulok a tengerpartra, csak utolag belegondolva majdnem annyi ido a repulos megoldas is.


Mi akkor repulunk, ha 1000km nel messzebb megyunk. Az mar kicsit sok kocsival, es nem eri meg szenvedni.

2013. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!