Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Első repülés. Írnátok pár sort?

Első repülés. Írnátok pár sort?

Figyelt kérdés

Hónap végén fogok életemben először repülni, eddig kerültem ezt a módját az utazásnak, de most már muszáj. Igazábol nagyon rettegek magától az úttól is, rettentő parás vagyok..

De a beszállásról sem tudok semmit, hogy működik ez ilyenkor? Mennyi idővel ajánlatos kimenni az indulás előtt? Ki lehet választani hova ülök?

A fel- és leszállástól is nagyon félek, elég gyenge a gyomrom, nem igazán szeretnék behányni..:) Tényleg olyan vészes mint ahogy mondják?

2,5 órás út lesz, Londonba megyek és tök egyedül úgyhogy valószínűleg végig fogom parázni az utat..


2013. febr. 9. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem lesz semmi gond. Nem tudom ki az, aki azt mondja, hogy "vészes", de szerintem még életében nem repült.

Én elég sokat repültem már, de még sosem láttam utast hányni, úgyhogy szerintem ez egyátalán nem gyakori. Ami inkább kellemetlenebb lehet, hogy le- és felszálláskor bedugulhat az ember füle, ami elmúlik ha nyelsz egyet, ezért érdemes lehet valami cukorkát szopogatni és nem elaludni ilyenkor.


Kb. 1,5 - 2 órával korábban érdemes kimenni (ha először mész, akkor inkább 2 órával). A helyválasztás attól függ melyik légitársasággal mész. Fapadosoknál oda ülsz ahol van üres hely, hagyományos társaságnál lehet, hogy lehet helyet választani.

2013. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

nyugi, nem kell félni. igen, eredetileg is 2 órával korábban kell ott lenni, ugye hogy felpakolják a csomagodat...sorban állás.. meg lefogják mérni, mert egy megengedett kg-ig lehet vinni. aztán mikor fönt leszel , akkor ott lesz fönt egy kis tv, ami tájékoztat, hogy milyen magasan vagy, hány perc van még odaérésig, hány fok van stb...(legalábbis én ilyenen voltam. és a hely az meg van adva.

aztán mikor kinézel az ablakon............hát gyönyörűszép. (persze lesz egy kis redőny, amit lelehet húzni, ha nem akarnál nézelődni.) meg nekem olyan is volt, hogy lenéztem, akármerre, és csak a kék tengert láttam. először kicsit féltem hogy mindenhol kékség..de aztán megszoktam. meg fel- és leszállás közben érdemes rágózni, vagy tic tac-ot enni, hogy ne duguljon be a füled. (tehát mindig nyelj.) igaz, nekem még úgy is bedugult egy kicsit, de valamivel biztos jobb. és mikor leszálltunk akkor mindenki megtapsolta a pilótát, hogy "épkézláb" földet értünk. :)


sok sikert kívánok! :)

2013. febr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha nagyon félsz illetve bizonytalan vagy, kérj meg egy légiutas kísérőt, hogy néha nézzen rád, mert félsz
2013. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:

Tényleg én se láttam még hányni senkit. Ha a hajót jól bírod azt szokták mondani hogy a repülőn se lesz gond. Amúgy biztos élvezni fogod, klassz ám nagyon majd meglátod. A hangulat is oldott és kellemes mert a legtöbben turistaként utaznak. Érdemes megnézni a reptér és a légitársaság honlapját is hogy mit engednek fel, mindennek fent van a menete és ilyenek.


Általánosan úgy megy hogy 1,5-2 órával előbb ott is kell lenned, mert a csomagokat kell először beadni és az idő mire bepakolják. Ha a csomagodat beadtad utána jön a jegy/útlevél ellenőrzés és innen mehetsz be a tranzit váróba. Onnan meg a gépbe.


Ha szeretsz utazni kimehetsz akár egy plusz órával előbb is, esetleg kikísérhet egy barát és eldumcsizzátok az időt, kávéztok addig és ilyenek. Ha meg tudod oldani.


Röviden

- csomagok beadása (a pultoknál jelzik a légitársaságot)

- ez után bemehetsz a tranzitba (általában egyből is)(ott is van kávézó, mosdó, stb)

- tranzitban a géped kapujához mész és ott bemondják ha beszállhattok (de azt látni is fogod)


Jó utat klassz lesz. :)

2013. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:

jav*

- csomagok beadása (a pultoknál jelzik a légitársaságot és a járatod számát is)

2013. febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
Leírom még egyszer ezt a beszállási részét. Két része van a reptérnek ahol leszel majd, egyik a nyilvános része, másik a tranzit váró. Mindkettőben jól el tudsz lenni, étterem, kávézó, vásárolhatsz nézelődhetsz. Kellemesen el tudsz lenni. Két helyre kell majd menned. Első a csomagok beadása ami egymás mellett lévő pultoknál van ahol hosszú sorokban állnak az emberek. Jelzik a járatszámot abból látni melyik gépre add be a csomagjaidat. Érdemes figyelni a járatodra mikortól lehet csomagot beadni, mert ha korán kezdik akkor nem kell cipelgetned magaddal és ilyenek. Kényelmesebb ha gyorsan beadod. Szóval érdemes megnézni mikor kezdik a csomagokat bevenni. Innen mehetsz majd a tranzitba és ott a második ahol kérik az útleveledet és repjegyet. Ha barát kikísért akkor érdemes kicsit később bemenni a tranzitba mert oda ő már nem mehet veled, csak figyelni kell mikor indul a géped és kicsit azért előbb bent lenni. Ezért jó ha tudod hogy a tranzit az egy ellenőrzés, kézitáskádat ruhádat, érzékelő kapun átmész ez némi idő, pár perc. A tranzitból a beszállásnál már gyorsabb, de a saját géped beszálló kapujához is el kell menned az lehet megint pár perc. Szerintem 15 percet min rá kell hagyni hogy rendesen beérjél. A légitársaság és reptér honlapján nézd meg a csomag súlyokat (feladott+kézi) érdemes lemérni is otthon. A kézibe ne tegyél kisollót, italt stb. :)
2013. febr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:

Jól jöhet ha a reptéren veszel két újságot, mondjuk egy vicceset és egy másikat és beszélgetni is tudsz. Fusd át ezt is

Életem első repülése lesz (egyedül). Valami tipp esetleg?

http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__egyeb-kerdesek__290313..

2013. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!