Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az elutasított vízumkérelem...

Szafi26 kérdése:

Az elutasított vízumkérelem fellebbezésébe mit érdemes beleírni, milyen magyarázatot, ha az elutasítás tárgya az, hogy nem indokolta megfelelően a tartózkodás célját és feltételeit!?

Figyelt kérdés
A férjem egyiptomi állampolgár. Most jönne először hozzám és a rokonságomhoz látogatóba és elutasították a vízumkérelmét. Fellebbezéssel élhetünk. Minden szükséges papírt beadtunk, amit kértek, többször volt interjú is...
2013. febr. 27. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Például ezt kellene írni:

"A férjem egyiptomi állampolgár. Most jönne először hozzám és a rokonságomhoz látogatóba és elutasították a vízumkérelmét. Minden szükséges papírt beadtunk, amit kértek, többször volt interjú is..."

2013. febr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ennyivel megelégednének?!
2013. febr. 27. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Meghívólevélbe hogyhogy nem sikerült beleírni, hogy a férjed? Kb. 20-30 egyiptomi diák vízumát intéztem egy több éves diákszervezeti csereprogramon át, összesen 1 hívást kaptam a nagykövetségről és mindegyik megkapta a vízumot, az egész lényege a tiszta és közérthető invitálás (meg a bankszámla nagysága).
2013. febr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A meghívó levélben egyértelműen benne volt, hogy ő a férjem, csak őt hívom és azért, mert meglátogatna... Nyilván! Hiszen a férjem! Az interjúkon is elmondtuk, külön-külön, hogy azért jönne, hogy találkozzunk, valamint, hogy megismerje személyesen a családomat, rokonaimat. Arról is szó volt, hogy nem szándékozik itt maradni, nem is tervezzük. Minden papírt, amit kértek beadtunk, minden interjú után biztattak és most amikor már csak kézbe kellett volna kapnia a vízumot, akkor mégis csak elutasították. Előtte minden papírra azt mondják, jó megfelelő, biztos meg fogjuk kapni.
2013. febr. 27. 19:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Hasonlo a szituaciom mint neked: ferjem harmadik orszagbeli allampolgar, vele tartozkodok Azsiaban, itt hazasodtunk ossze, majd kertuk a turista vizumot haza, hogy megismerhesse a szuleimet. Mindent beadtunk, interjun is volt.

Sajnos nem fogjak megadni a vizumat meg nem anyakonyveztetitek a hazassagot. Nagykovetseg leveleben irta hogy hazassagunk a magyar hatosag altal nem elfogadott anyakonyvezesig.A Bevandorlasi Hivatal ugyanezt irta. Felesleges felllebbezni, mert nem adjak meg.

Remelem tudtam segiteni.

2013. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A mi házasságunk anyakönyveztetve van itthon. Hivatalos, magyar házassági anyakönyvem van(vagyis a magyar törvények szerint is, hivatalosan férj és feleség vagyunk!), amit a meghívólevélhez és a vízumkérelemhez is csatoltunk. Nálunk is volt meghallgatás, már nem is tudom hányszor. Minden papírunk hivatalos, minden iratot, amit kértek benyújtottunk. Mindent úgy csináltunk, ahogy kérték, mondtak. Mindig biztattak minket, mindenhol, hogy megfelelünk, biztos meg fogjuk kapni. Most mégis elutasították a kérelmet, már az utolsó utáni pillanatba, arra hivatkozva, hogy nem tudják minek akar ide utazni... Mindenféleképpen szeretném megpróbálni a fellebbezést, csak az idő sürget nagyon.
2013. febr. 28. 19:03
 7/7 anonim válasza:
Szia! Látom a dátumot azóta már eltelt egy kis idő! Sikerült megoldani a dolgot?Én is ebben a cipőben járok,az én férjem Algír,már 3-szor utasították el a vízumkérelmet.Már nem tudom mit tehetnénk még! Ha valaki tudna tanácsot adni megköszönném!
2014. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!