Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha a személyi igazolvány...

Ha a személyi igazolvány külföldön tartózkodás alatt jár le, ott is hosszabbítható, vagy haza kell jönni miatta? Ugyanez útlevél, jogosítvány esetén?

Figyelt kérdés
(tavasszal indulok dolgozni külföldre, nem tudom mikor jövök vissza. Az irataim 2014. májusig érvényesek)
2013. febr. 8. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell most hosszabíttatni mindent, amíg otthon vagy...
2013. febr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*hosszabbíttatni
2013. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

Meg lehet a helyi magyar KONZULÀTUSON. (nem össze keverendö a konzulátus és a követség)


De ez idöigényes és drága. A konzulátusok felveszik adataidat és kezeskednek hogy te vagy a személy, de ök is Mo-ra küldik és azok meg vissza. ezeket a költségeket meg kell térítened, és idöben is több hónap.

Gondolom azért 1x csak haza látogatsz évközben akkor megtudod csináltatni otthon.

2013. febr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy meglehet hosszabítani, de nem minden országban! Nekem nem hosszabították meg. Sőt, hivatalosan személyi igazolványt csak az kaphat, akinek van magyarországi lakcíme. Én külföldön élek, lejárta személyim és nem tudtam se otthon se itt meghosszabítani. Szóval mindenképp intézd el, vagy igényelj útlevelet, azt kint is lehet igényelni ha lejár.
2013. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Külföldön személyit nem lehet hosszabbíttatni.

Útlevelet lehet csináltatni külföldön, de az is legalább 60 nap, nagykövetségen személyes megjelenés, fénykép, ujjlenyomat stb. szükséges. Ezt onnan tudom, hogy éppen most hétvégén jöttem haza külföldről személyit csináltatni. Előzetesen érdeklődtem a konzulátusnál, és a tőlük kapott infó miatt jöttem haza.


Inkább most csináld meg, mert 10 évig utána jó lesz.

2013. febr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, intézem.
2013. febr. 10. 07:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Márciusban jár le a jogsim, és haza kell mennem, mert idekint rendkívül macerás és drága. Neked is ezt javaslom.
2013. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!