Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Polikarbonát börönd vagy a...

Polikarbonát börönd vagy a szövet bőrönd a jobb? Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
A műanyag bőrönd nem törik össze vagy horpad be?
2013. márc. 8. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a szövetet.

Nekünk egyszer volt műanyag soha többet.Behorpad,könnyen törik,annyira nem kitömhető(pedig az Samsonite volt,ami egy nagyon jó márka).

Pár éve egy Roncato szövetet használok,semmi baja.Nagyon strapabíró

2013. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miközben nem lehet statisztikát levonni abból a pár emberből aki ide jár, valóban nekem is tönkrement mind a két a Samsonite polikarbonát bőrönd. Persze a Rimowa bőröndök főleg az alumínium nem megy tönkre (csak behorpad) de az irtó drága.


A szövet bőrönd jó... különösen a minőségi, amit Magyarországon természetesen egyszerűen nem kapni. Például Eagle Creek [link] Ausztriában van. Én egy Eagle Creek Switchback-kel utazom, valódi örök garancia van rajta, a kis hátizsákjával sajnos már kellett tesztelni...

2013. márc. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. márc. 9. 17:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem van mindkettő, az egyikből kisebb, a másikból nagyobb. A műanyag nagy bőröndöm repült már párszor, jól megreptették, egyszer sajnos végig is néztem, azt hittem rosszul leszek, de nem lett semmi baja. :) 1-2 karc akad rajta, de törésnek nyoma sincs, pedig lassan 10 éves és 8-10 hosszabb rövidebb úton biztos volt már.

Ami tapasztalatom van vele, az az hogy nagyon merev, nehéz pakolni bele, nem lehet jól megtömni. Egyszer ezzel is megjártam, sikerült lecsuknom, de befeszült a zárja és alig bírtam utána kinyitni.


A kisebb szövetet nagyon szeretem, abba kicsit könnyebb a pakolás, nem olyan merev, mint a műanyag, ellenben ennek a cipzárjától kapok mindig frészt. Folyton attól rettegek, hogyha nagyon megtömöm és eröletem a cipit, akkor egyszercsak felmondja a szolgálatot.


Egyébként repülésre én mindenképpen műanyag vagy alumínium bőröndöt vennék feladott poggyásznak, mert az legalább a cuccaidat megvédi és ha elég strapabíró, nem törik. Jó társaságoknál lehet 5-6 bőrönd is a tiédre kerül minimum, nem jó érzés, ha a kedvenc parfümöd folyik szét a táskádban, mert rávágtak 6 egyenként 20-25 kilós koffert a te szövet tatyódra, avagy a hajszárítód roppan be.

2013. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!