Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hugom Törökországba készül...

Ájron kérdése:

Hugom Törökországba készül kiutazni egy iskolai program kapcsán, és családoknál lesznek elszállásolva. Tudnátok mondani ötleteket, milyen ajándékot lenne érdemes vinni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 31. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha én külföldre mentem, családhoz akkor általában: magyar csoki (bár ez olvadékony, szóval vigyázni kell vele), magyar bor (aszú, bikavér), esetleg pálesz. Magyar fűszerek (erős pista, pirospaprika) vagy ami még bevált az a rubikkocka.

Ezeknek mindnek nagyon örültek és használták is őket :)

2013. márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csoki, bor, Rubik-kocka jó ötlet, de egy töröknek nehogy vigyél paprikát, náluk is(meg a világ szinte minden táján) alapvető fűszer.


Mivel ott száll meg, szerintem egy csokinál picit nagyobb lélegzetvételű ajándékot illene vinni, szóval egy képes album Budapestről, esetleg porcelán vagy valami népművészeti dolog (hímzett kalocsai/matyó terítő) is jó lenne.

2013. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, Franciaországban ájuldoztak, hogy ők nem is ismerik ezt. :D Szerintem inkább abban a formában nem ismerik, ahogy itt ismerjük. Nem véletlenül hungarikum.
2013. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ANgliában voltam két éve.

6 an voltunk magyarok a háznál.

Ilyeneket vittünk: Én: pick szalámi barátnőm: magyar édességeket /ezeket első nap adtuk oda, hogy rakják be a hűtőbe/ egy másik csaj olyan törülközőt vitt amin a magyar címer van.

A többi három csaj közül az egyik olyan terítőt amit az anyja készített az ilyen csipkés volt, az egyik magyar bort vitt a harmadik meg nem emlékszem.


De tényleg csak ilyen apróságot szabad vinni.

2013. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
jól írták az előttem szólók valami olyasmit amit csak magyarországon kapni :) de alkoholos italt ne vigyél semmiképpen mert a muszlimoknak tilos alkoholt inniuk :)
2013. máj. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!