Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik légitársasággal a...

Melyik légitársasággal a legjobb Londonba utazni?

Figyelt kérdés

WizzAir, RyanAir, easyJet vagy British Airways?

Tudom, alapvető különbség hogy mindegyik másik reptéren landol, de ez most nem számít. A kényelem, az ár-érték arány és a biztonság szempontjából (tapasztalataitok alapján) melyik a legjobb?


2013. ápr. 7. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Ár és szinvonal alapján csökkenő sorrendben igy jönnek egymás után:


British Airways, EasyJet, WizzAir, Ryanair

2013. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

A kényelem és az ár/érték két különböző szempont és ellenkező irányú a sorrend. Biztonság szempontjából nincs különbség.


Személy szerint nekem a BA kényelme nem éri meg azt a felárat, amivel többe kerül, szóval és a Wizzair vagy a Ryanair között választanék attól függően, hogy éppen melyik az olcsóbb.

2013. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

biztonság ugyanolyan, a légi közlekedés biztonsági szabályai minden légitársaságra vonatkozik.


ha csak a kényelmet nézem, akkor kiemelkedik a British Airways.


Ár/érték arányt tekintve a British a legdrágább, a Ryanair a legolcsóbb. Viszont a British Airwayst kár hasonlítani, mert az nem fapados. Ha van akciós jegy, akkor British-sel utazom haza, ha nincs, akkor Wizzairrel. (Nekem amúgy is a Wizz a favorit, mivel Lutonra repül, nekem az pedig közelebb van a lakásomhoz, mint bármelyik másik reptér.)

2013. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utánaolvasgattam igen és láttam hogy a BA elég drága.. easyJet-ről jókat írnak, WizzAir is többnyire pozitív visszajelzéseket kapott, viszont a RyanAir-ről elég sok negatív véleményt találtam pl itt: [link] ezért is hezitálok hogy melyiket válasszam.. Mert árban nyilván a Ryan a legjobb, de ha tényleg nem jók, akkor inkább választok kicsit drágábbat.
2013. ápr. 7. 14:58
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
A Ryanair-rel sincs semmi gond, nyugodtan utazhatsz velük is. Járattörlések bárhol előfordulhatnak, aki meg azt írta, hogy a kapuzárás előtt 10 perccel érkezett a kapuhoz és nem engedték fel, az egyszerűen hazudik.
2013. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ryanair és wizzair tök egyforma. Wizzair annyival gázabb csak, hogy ott csak kis kézi poggyász van az alap árban. Ezt mérlegelni kell az árak összehasonlításánál, de lehet, hogy így is olcsóbb, mint a Ryanair. Hol egyik, hol másik olcsóbb, nem lehet ilyen mondani, hogy a wizzair jobb, olcsóbb vagy a ryanair jobb, olcsóbb. Kb. egyformák, néha egyik, néha másik olcsóbb.

A másik kettő jellemzően szinte mindig drágább.


Biztonság szempontjából, tapasztalatok alapján: Hááát, aki lezuhant az már nem fog nyilatkozni a tapasztalatairól. Nem is értem a kérdésed erre vonatkozóan. :) Amúgy egyik se zuhant még le, ilyen szempontból tényleg megbízható mindegyik európában közlekedő társaság. Meg más szempontból is: mindegyiknek kötelező kártérítést adniunk, ha pl. a társaság hibájából járattörlés történik. Illetve szállást sem csak a Britishnek kötelező adnia, mint azt sokan hiszik esetleg. Ryanairre meg a wizzairre is ugyanazok a jogszabályok vonatkoznak mint a többi légitársaságra. Persze lehet, hogy kisebb az üléstér, nem adnak egy pohár üdítőt ingyen utazás alatt, és nem Heathrowra száll le a gép, de az ilyen kényelmi dolgokat leszámítva semmivel sem rosszabb az easyjet, ryanair, wizzair.


Persze meggyőződésből lehet utálni egyiket vagy másikat, mindenkinek szíve joga.

2013. ápr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

"A Ryanair-rel sincs mi gond, nyugodtan utazhatsz velük is. Járattörlések bárhol előfordulhatnak, aki meg azt írta, hogy a kapuzárás előtt 10 perccel érkezett a kapuhoz és nem engedték fel, az egyszerűen hazudik."


Talán nincs tisztában a fogalmakkal. Valószínűleg nem a kapuzárás hanem az indulási idő előtt 10 perccel, kapu zárás után érkezett. Esetleg a poggyász feladáshoz érkezett 10 perccel kapuzárás előtt, amikoris a checkin/poggyász feladás már épp zárva volt. Nem tudhatni. De hogy kapuzárás előtt 10 perccel nem küldenek el senkit, az tuti. Mert ha mégis, akkor igen komoly kártérítések kaphatóak...

2013. ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na de azt senki sem írta, hogy nem mindegy hova érkezel. Központi reptér, vagy lefosott sehol sincs airport.

Heathrow központ, ezért drágább egy rep.jegy ha az a fogadó reptér. Luton mert azért olcsó, mert kint van a francban.

2013. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*meg
2013. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Luton mert azért olcsó, mert kint van a francban."


Jaja, tényleg fontos szempont. 2 fontért Easybus bevisz a városba...

Másrészt van akinek Luton vagy épp Stansted van közelebb a tényleges célpontjához. Nem feltétlen Heathrow közelében van a célja mindenkinek. Úgyhogy ezt persze valóban mérlegelni kell, de emiatt még nem indokolt Heathrow-nak drágábbnak lennie.

2013. ápr. 8. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!