Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Meddig drágulhat a repülőjegy?

Meddig drágulhat a repülőjegy?

Figyelt kérdés
Júliusban repülnék Londonba. Először egy hete, április 6-án gondoltam, hogy lefoglalom a repjegyet, akkor került 64 fontba. Mivel még 3 hónapom van rá, későbbre hagytam. Másnap megnéztem, akkor már 75 font volt. Jó, pár nap múlva olcsóbb lesz... Ma megnéztem, és 108 font volt! Ez meddig megy még? Egyáltalán lejjebb fog menni az ára?
2013. ápr. 11. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
ahogy telítődik a gép, úgy drágul. fapadossal mész? csak mert ha igen, akkor ott elég más az árképzés, nem lehet előre kiszámítani. ha BA-val mész, akkor valószínüleg drága is marad. júliusban amúgy is a legdrágább a jegy, lesz az még 200-240 font is. nekem tavaly haza kellett jönnöm hirtelen családi okok miatt Londonból és közel 300 fontot fizettem a jegyért. nyáron nagyon drágák a jegyek, ez a főszezon.
2013. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fapadossal mennék... Tehát akkor érdemes már most megvenni?
2013. ápr. 11. 22:42
 3/9 bazsikahh válasza:
igen. ha tudod a biztos időpontot akkor már érdemes megvenni előre, mert sokkal olcsóbb lehet. ha közbe jön valami, akkor szerintem visszaváltják(bár ebben nem vagyok biztos)
2013. ápr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ettől már csak drágább lehet. Kicsi az esély, hogy olcsóbb lesz.
2013. ápr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"ha közbe jön valami, akkor szerintem visszaváltják(bár ebben nem vagyok biztos)"


Nem váltják vissza, vagyis igen, de gyakorlatilag többnyire nem éri meg. Pontosabban nagyon drága jegyeknél esetleg kapsz vissza valami csekély összeget, merthogy a törlési díj eleve magas, ha meg utazás előtti két hétben töröltetsz akkor még rendelkezésre tartási díjat is kell fizetni. A jegyek többségénél emiatt nem éri meg töröltetni, de mindenképpen iszonyatos veszteséggel lehet csak.

2013. ápr. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te most tulajdonképpen honnan hova repülnél? Csak mert azt írod, hogy "Londonba" miközben fontban írod a jegyárat. Nem értelek. Ha pl. Budapestről repülsz Londonba akkor forintban adják a fapadosok a jegyárakat.


Vagy Londonból repülnél Magyarországra és azért vannak fontban a jegyárak?

2013. ápr. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja és amúgy tök kiszámíthatatlan. Ha most úgy érzed nagyon felment akkor érdemes lehet várni, szokott lefelé is menni elég sokszor. De ez kicsit szerencsejáték. Szóval én nem mondom, hogy vedd meg, azt se, hogy várj, erre neked kell ráérezni. Június végéig még (sőt, igazából egész az utazás napjáig) akárhogy alakulhatnak a jegyárak. Júliusi jegyárak május-júniusban simán lecsökkenhetnek. Bár nyár az kiemelt időszak, szóval nagy árzuhanást ne várj. Az is lehet, hogy semennyit nem csökken.

Ha nagyon konkrét az utazásod dátuma az szívás. Minél rugalmasabb vagy, annál könnyebb olcsó jegyet vadászni.

2013. ápr. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom Europaban hogyan vannak a jegyarak, de az USAban szerdan venni a legolcsobb, aztan hetvegere szepen felkuszik, majd vasarnap/hetfo csucs, kedden olcsobb, szerdan legolcsobb.


Egy honapja figyelem naponta a jegyeket a Southwest legitarsasag oldalan (ezt nevezhetjuk belfoldi fapadosnak), es ha a jegyvasarlas es az utazasi datum kozott 2 het van, akkor mar nem lesz olcsobb.


De mas tarsasagokkal is (United, American, Delta) mindig kedden veszem a jegyeket (fonok sokat utazik) mert akkor altalaban olcsobbak. Es kb. 21 napot megprobalok mindig a vasarlas es az utazas kozott hagyni, mert 21 napon belul dragabbak. (nem torvenyszeru, mert elofordul, hogy masnapra utazasra talalsz ilyen "last minute" jegyeket, de mi nem last minitezunk, mert az eleg bizonytalan :(


Ja es itt ugy van, peldaul a fapados SW-nel, hogy ha egy nap megveszed a jegyet es masnap olcsobb a jegy, akkor valtoztathatsz es a kulonbozetet nem adjak vissza, de egy even belul felhasznalhatod barmelyik jaratukra.

(epp multheten jatszottunk el egy ilyen akciot es nyertunk 18 dodot, amit a kovetkezo utazasnal beszamitanak.)


Kulfoldi utazasnal az expedia es a onetravel oldalakat is (a legitarsasag oldalan kivul) mindig megnezem, hogy legyen egy alap fogalmam, hogy milyen arban vannak a jegyek.


Ja, es a legtobb tarsasagnal (itt legalabbis) van 24 ora gondolkodasi idod, vagyis torolheted a jegyet es 100% visszafizetik a penzt.

2013. ápr. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért érdemes néhány elvet tudni. A légitársaságok bonyolult csalogató rendszert alkalmaznak, és gyakran élnek az átveréssel.

Egy adott helyre (mondjuk Londonba Budapestről) sokféleképpen lehet repülni. Az egyes járatok ára eltérő, akár háromszoros is lehet. Például ha hétfőn mész és a következő szerdán jössz, az x forint. De ha kedden mész és csütörtökön jössz, lehet, hogy több mint 3*x forint. Minden változatot meg kell nézni, az átszállásosat is. Minél hosszabb (időben) egy út, általában annál olcsóbb. Minden járatra adnak csalogatónak néhány jegyet rendkívül olcsón. Ezek hónapokkal előbb elfogynak, különösen népszerű helyekre. Nyári utakat januárban lehet a legolcsóbban találni, hátrány, hogy nem visszaválthatók, ha nem mész, elbuktad. Én például most találtam 26 ezerért, igaz, ők mondják meg, mikor és mivel utazzak.

2013. ápr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!