Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Jegyvásárlás Ryanairnél!?

Jegyvásárlás Ryanairnél!?

Figyelt kérdés

Rendeltem a ryanair-nél egy return jegyet londonba.

Az odaútnál az van írva, hogy "Illeték nélkül", a visszaútnál pedig az, hogy "Ingyenes internetes utasfelvétel". Mit is jelentenek ezek? Nem elég, ha csak kinyomtatom, amit kapok e-mailben? Van poggyászom is, esetleg ha ez fontos lenne. :D

Még nem repültem, nem vágom a témát.



2013. ápr. 29. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az "Illeték nélkül" és az "Ingyenes internetes utasfelvétel" csak árkategóriát jelent, a Te szempontodból nincs jelentősége, csak az árat határozta meg.


Nem az e-mailt kell kinyomtatni, hanem a beszállókártyát miután online becsekkoltál.


A poggyászod kézipoggyász vagy feladandó? A feladott poggyász plusz pénzbe kerül.

2013. ápr. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Feladott poggyász. De ezt már kifizettem előre, ha minden igaz. :D

Szóval, akkor mind a 2 esetben tudok online checkin-elni ugye?

2013. ápr. 30. 00:00
 3/7 A kérdező kommentje:
És még azt szeretném kérdezni, hogy lehet időpontot változtatni? Ha lehet, akkor az ingyenes?
2013. ápr. 30. 00:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, online tudsz csekkolni oda-vissza.

Időpontot módosítani lehet, de nagyon drágán.

2013. ápr. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Még egy utolsó kérdés. Lehet buta kérdés lesz. :D

Ha én úgy döntök, hogy nem jövök vissza Londonból a megadott időpontban (nem töröltetem és nem is módosítom a foglalást), akkor én kaphatok ezért valami pénzbüntetést?

Gondolom a pénz, amit kifizettem a jegyért ugrana, bár azt még elviselném.

2013. ápr. 30. 00:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a jegyár ugrik, de más hátrányos következménye nincs.

Az, hogy van egy jegyed, nem jelenti azt, hogy köteles vagy utazni.

2013. ápr. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs ha nem utazol. Napi több ezer embernek van jegye aki nem utazik mégsem valahova. Bukod a jegyárat, de semmi egyéb gond.


Az internetes utasfelvételt ne felejtsd el megcsinálni utazás előtti egy-két héttel (kb. 20 nappal előtte lehet legkorábban), ugyanis ha azt nem csinálod meg akkor reptéri utasfelvételi díjat kell fizetned a reptéren, ami sokezer forint felesleges pénzkiadás!

Az internetes utasfelvétel végén lesz meg a beszállókártya amit le kell tölteni, ki kell nyomtatni és vinni a reptérre. Semmi mást nem kell kinyomtatni, tehát felesleges az email visszaigazolást vagy bármi ilyesmit kinyomtatnod. Csakis a beszállókártya a fontos. Ebből viszont nem árt akár 2 példányt is, amit két különböző helyre tegyél ha egyik elveszne legyen másik. :)

2013. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!