Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megy valaki 2013-2014-es...

Megy valaki 2013-2014-es tanévre külföldre cserediáknak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Augusztusban megyek ki egy évre az USA-ba. Kíváncsi lennék, hogy ki hova megy. Nektek találtak már családot?

2013. máj. 12. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Melyik szervezettel mész? én 2000-2001-ben voltam cserediák. Irigyellek, szuper jó éved lesz
2013. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
INTO-val megyek az a NewYorki központú ISE-vel van szerződésben. Tudnál nekem írni privátban, lenne pár kérdésem. :)
2013. máj. 17. 10:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 2004-2005-ben voltam Kaliforniában cserediák. Messze életem legjobb éve volt. Sosem lesz olyan izgalmas időszak az életemben már. Nyugodtan írd publikusba a kérdéseidet, hátha mást is érdekel.
2013. máj. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Huh .. szóval :)

Mennyire kemény a suli? Hány tárgy van? Mennyi kötelező, mennyi a választott? Mi számít tanórának, és mi szakkörnek? Nem tudok jól angolul, bàr nem vagyok félénk, szóval nyomom kézzellábbal az elején,csak azt halottam,hogy rengeteg esszét kell írni. Értelemszerűen ez eleinte ratyin fog menni, mert egy átképzett tanár tanít aki olyanokat mond, hogy a start soha nem lehet inges alakban, közben előzősorban a példamondatban is volt... szóval a kérdés. Az elején hagynak egy kis időt, hogy beleràzódjak, vagy rögtön bevágják az F-et? A másik a sport. Azt mondták, hogy érdemes du sportolni, de én itthon nem sportoltam még úgy pl ilyen Szabályos szinten, de ha lenne rá lehetôség softballozni, vagy teniszezni, szívesen elkezdenék. Szóval van esélyem, van olyan hogy pl kezdők? Vagy oda olyanok jelentkeznek akik eddig is azt nyomták?

Ti a telefonálást hogy oldottátok meg?

Köszi előre is :)

2013. máj. 20. 18:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elején semmit nem fogsz érteni. Szinte már zavaró is lesz hogy annyira akarod, és egyszerűen egy büdös szót sem értesz, és ők sem értenek téged. Ez hetekig fog tartani, majd kezd kristályosodni a dolog. Egyre jobban fog menni, és karácsony körül folyékony leszel. Népszerű leszel a suliban. Az elején mindenképp, aztán csak rajtad áll hogy ezt meg tudod-e őrizni. Ami az órákat illeti, ezt valószínűleg a fogadócsaládoddal választjátok ki. Semmi jelentősége nincs hogy mit tanulsz, gyakorlatilag akármelyik órát felveheted, de ebben majd ők segítenek. Nicnsenek brutális dolgozatok, csak félév meg évvégén. A többi szinte mind multiple choice test. Tanulni sokat nem kell, de ha kéne az se lenne baj mert nagyon izgalmasak az órák. ne hagyd ki az American History-t semmiképp. Az a legjobb. A tárgyak száma iskolánként meg államonként változik. Nálunk mondjuk ez unalmas volt, mert volt 4 darab 90 perces óra. És minden nap ugyanez a 4 óra. Egy félévig. Aztán következő félévben választunk másik 4-et. és szintén ugyanaz a 4 minden nap. de mondom, ez nincs mindenhol így, szóval ne erre számíts. Hagynak időt belerázódni az elején, nem fognak felszólítani órán, nem hoznak kellemetlen helyzetbe, még segítenek is ahol tudnak. A tanárok és a diákok egyaránt. Nincsenek osztályok. Minden órád más emberekkel lesz. A US history mellett mindenképp vegyél fel English-t. Ennek különböző fokozatai vannak, kezd az elején, mondjuk English 2-val. Itt tanulsz a legtöbb angolt. Ebben lesz amerikai irodalom, társadalomtudány, szociológia, politika... nagyon jó tárgy, ki ne hagyd. Emellett van ott sok mindenféle vicces tárgy is. Mint Theatre, Music, Leadership, Government, Cooking.... etc. Mindenképp vegyél fel ezekből valamelyiket. Iszonyat feeling az összes ilyen kreatívkodó óra. Aztán van a sport. Nagyon sokan sportolnak. Az iskolának vannak sportcsapatai. De vagy 20 sportág. Mindegyiknél brutál edzők, zsír formaruhák, kemény versenyek, meccsek. Ki ne merészeld ezt hagyni. Életreszóló élmény lesz. Amcsifoci a legnépszerűbb, azokért odavannak a csajok is, de oda nem jutsz be ha nem csináltad már előtte, mert nehéz megfelelni. Minden sportnak van JV-fokozata, ők a kezdő lúzerek. És van a haladó fokozata, ez a Varsity. Ők a királyak. De ők jók is, keményed edzenek. A lényeg hogy a sportokban nagyon jó közösségi szellem alakul ki, akkor hozod ki a legtöbbet az évedből ha részveszel valamelyikben. Akkor van még a család, nos ők roppant kedvesek és barátságosak lesznek. Már szinte idegesítő is lesz pár hónap után hogy mindig az a vigyor a képükön van, ami annyira mű hogy felfoghatatlan. Ez amúgy mindenkire jellemző lesz. Az iskolában az elején körül fognak rajongani, megkérik majd hogy beszélj magyarul, meg tetszeni fog nekik a kiejtésed ahogy angolul beszélsz. De sajnos nem valódiak. Elkérik majd a számod hogy hétvégén menjetek moziba, és sosem fognak hívni. Mindig olyan kedvesek mintha életük szerelme lennél, de valahogy egy idő után nem látsz mögötte tartalmat. A mosoly a képükön jól fog esni, de később már zavaró lesz, mert annyira mű. Nem tudom merre fogsz lakni, de az biztos hogy nem nagyvárosban. A kisvárosban mindig mindenki kocsival jár. Tömegközelekedés nincs, és minden távol van egymástól. Egy Walmart is minimum 15 perc kicsikázásra lesz akárhol laksz. Viszont mindenkinek van kocsija 16-tól felfelé. A hely maga csodaszép lesz. Minden új, minden modern, rendezett, szép épületek, szép iskola, hatalmas létesítmények, szépen lenyírt fű, rendbetett parkoló, tükörsima utak, nincs szemét sehol, nincs cigicsikk sehol. Nicnsen pia meg cigi a high school-ban. Mármint pár helyen biztos van, de messze nem úgy mint itt. olyan ez mint egy nagy óvoda. Nem csinál senki semmi rosszat. Az a nagyvárosokban van. nagy esélyed van hogy a családod vallásos és mentek vasárnaponként templomba. Ne visszakozz, a templom nagyon jó. Gyönyörű énekek, nagyon jó társaság, és nagyon fiatalos, mozgalmas. De nem olyan gáz mint itt a hitgyüli, hanem sokkal emberközelibb. Akkor is élvezni fogod ha itthon közöd nincs a valláshoz. Vegyél részt a templomi programokban. Mert vannak. Külön fiataloknak kis társasága, akik midnenféle izgis programokat szerveznek állandóan. Hú basszus, kihagytam valamit?
2013. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz még nyugodtan, majdnem könnyeztem mikor ezeket felidéztem, fertelmesen jó év volt. Már 9 év eltelt, jézusom. Azóta felnőttem, nagyon jó egyetemre jártam, nagyon jó állásom van, nagyon boldog vagyok az életemmel. És bevallom, mindent annak az évnek köszönhetek még 2004-2005-ben. Annyit látsz a világból, hogy mikor hazajössz furcsállod hogy mennyire más vagy, mennyivel értelmesebb és sokoldalúbb vagy mint mindenki más itthon. A folyékony angolról nem is beszélve.
2013. máj. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Huh :) Hát én lány vagyok, szóval az amerikai foci az nem hiszem, hogy menne, én softballra gondoltam. De azt hogy kezdjem el? Mert itthon nem sportalok rendszeresen. Van esélyem? A másik a vallással nem lesz baj, én is katolikus vagyok, és járok templomba,szóval külön jó is lesz. ÉS akkor ez azt jelenti, hogy akkor nem lehet olyan igazi barátot szerezni? Mert ugye itthon nagyon jellemző, rám meg főleg, hogy kell 1-2 ember aki szinte mindig ott van. És a bulik? Nem járnak el szórakozni? 18 leszek, és itthon is eljárogatok (nem durván) és nem lerészegedve aharok hepajkodni, csak érdekel, hogy van-e az a tipikus házibuli, vagy egy klub? Köszi :)
2013. máj. 30. 19:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok de megszeretném kérdezni, hogy kb. mennyi egy ilyen utazásnak a költsége? Ha gondolod priviben is válaszolhatsz.:)
2013. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
1.700.000 az alsó határ a felsőt meg az Isten tudja. Mivel én Amerikát választottam, és egyéb plusszokat is igényeltem hozzá így azt hiszem 2.350.000 körüli. De ez függ a választott országtól, és a szervezettől ahova mész. Ez akkor ha állami iskolába mész, ha magánba akkor jelentősen drágább.
2013. jún. 11. 20:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval akkor folytatom. Lányként is fontos a sport, hidd el tetszeni fog. Szóval lányként be tudsz állni a cheerleader-csapatba, ők messze a legjobb csajok az iskolában, de ők meg is kapják a stigmát hogy a focicsapat végigment rajtuk. Összességében cheerleadernek lenni az nagy elismerés. A softball-t annyira nem javaslom, mert nem annyira elismert sport, inkább arról szól hogy feminista, nagy seggű libák megpróbálják bebizonyítani hogy ők is érnek annyit mint a férfiak. A sportok egyébként nem úgy vannak hogy minden sport egész évben, hanem van három szezon: az őszi, téli, tavaszi. És mindhárom szezonban másféle sportok vannak. Szóval amerikai foci csak ősszel van, atlétika csak tavasszal, kosárlabda csak télen... szóval nyugodtan válogathatsz az év folyamán. ezért az ottani sportolók valójában különböző sportokat csinálnak az év során, attól függően minek van a szezonja. Csak mindenkinek van egy sport amiben a legjobb, és a többi szezonban csinált sport, gyakorlatilag arra való felkészülés. Amúgy szívesen fogadnak totál kezdőket is, csak ott keményen kell ám küzdened. De hidd el megéri. És simán lehet közeli barátot szerezni. Ha vallásos vagy, akkor inkább a templomból. A vasárnapi mise után, délután van egy olyan hogy Youth Group ez szerintem minden egyes templomban van, és ez gyakorlatilag egy csak fiatalokból álló kis csoport akik rendszeresen találkoznak mindenféle programokra. Ott garantáltan ki tudsz jönni emberekkel. Az iskolában is sok keresztény, templombajáró lesz. Az amcsi diákok csak egyetemen hülyülnek be, ezt tapasztalatból tudom mert 4 évig egyetemre is jártam kint.

A szórakozás az amerikai suburban embereknek kb. olyan mint itt a kisgyerekeknek. Ez nagyon függ attól hogy hol leszel, melyik államban. Nálunk Kaliforniában egy nagyon tehetős környéken laktam, szinte kizárólag gazdag diákokkal körülvéve. Ők annyira nem durvák. Szórakozóhelyeket el lehet felejteni, senkit nem engednek be sehova 21 alatt, és tényleg ellenőrzik. Házibulik vannak néha, de nem olyanok mint a filmekben, hanem jóval szolidabbak, de ez megint közösségfüggő. Nincsenek ezek a nagy lerészegedős, kefélős party-k, mert amelyik felnőtt 21 év alattiaknak vesz alkoholt (máshogy nem lehet, mert nektek nem adják ki) az börtönt kockáztat, szóval az amit a filmekben látsz inkább egyetemen jellemző. A szórakozás legtöbbször mozi, bowling, pizzázó, videogame night, hétvégéken a parkban tag-et meg baseball-t játszani... tehát nagyon izgalmas egyébként, csak tényleg olyan mintha kisgyerekekről lenne szó.

2013. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!