Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Csernobili (Pripjaty) utazásró...

Csernobili (Pripjaty) utazásról kinek milyen élményei vannak?

Figyelt kérdés
Az utazás érdekelne, hogy mi mennyi és, hogy lehet a legkönnyebben megoldani, illetve maga a kirándulás, hogy milyen veszélyek lehetnek, és milyen " szabályok" vannak a zónán belül? És igazából minden, ami a kirándulással kapcsolatos.
2013. máj. 17. 21:59
 1/8 anonim válasza:
51%
A 4 kezem közül melyikkel válaszoljak?
2013. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, hogy az ott élők kérésére a kirándulásokat betiltották - legalábbis tavalyi hírek szerint. Tökéletesen igazuk van!
2013. máj. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát én még reménykedek benne, hogy a közeljövőben kitudok menni :) De én is hallottam róla, hogy betiltották a kirándulásokat, de sajnos senki nem tudja, hogy pontosan meddig.. :s
2013. máj. 18. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:
2011-ben voltam, 3 napot töltöttem a zónában. Magunknak szerveztük meg az utat, egyenesen a CsernobilInterInformnál.
2013. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Két éve a barátaimmma(4 fiú, 3 lány) nyáron körbeutaztuk Európát, és mivel az egyik srác félig ukrán ès rengeteget mesélt erröp nekünk, egyértelmű volt, hogy megnézzük. Egy napra mentünk idegenvezetővel Kijevböl,(ott szálltunk meg, egyébként 1 hétig voltunk Ukrajnában), ami meglepett, hogy bár elvileg csak +18 mehet be, minket lànyokat is beengedtek, gondolom azért mert a srácok már a 19-et töltötték. Ezen kivül persze kismillio engedély a rendörségtől meg orvosi papirokat is kértek, meg adtak Geiger számlálót stb. mindegy a lényeg, hogy mehettünk. Pripjaty városát néztük meg, ami különösen jó volt, hogy az idegenvezetőnk ukrán volt, ráadásul Pripjaty-ban élt(9-10 éves volt a katasztrófa idején) igy iszonyatosan sok mindent tudtunk meg a saját tapasztalatai alapján, hogy mi is történt ott VALÓJÁBAN. Felvitt minket egy régi panelházba is ami elég hátborzongató volt ( bár ebben az is szerepet játszott, hogy a srácok folyamatosan szemétkedtek, "Láttam valamit Mintha egy kisgyerek lett volna!" ilyen és ehhez hasonló dolgokkal szekáltak :D) igy abba is beavatott minket, hogy milyen volt, amikor látták ( mert simán lehetett látni főleg a felsöbb emeletek erkélyeiről) a robbanást, meg milyen volt a menekités stb. szóval nagyon részletesen mesélte el, szinte átéltük. Megnéztük még a helyi iskolát meg az uszodát is, plusz még a szinházba is be akartunk menni, csak ott már jelzett a geiger, hogy erős a sugárzás, szóval azt hagytuk. Összességében kb. 5 órát töltöttünk Pripjaty-ban aztán utána rögtön orvoshoz mentünk, meg méregtelenitésre,stb. De egyébként hatalmas élmény volt, főleg a tökéletes idegenvezetésnek köszönhetően. Ha valami érdekel még, privátot irj nyugodtan :)

19/L

2013. aug. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Melyik színháznál jelzett be a műszer nektek?
2013. aug. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Arra mar nem emlekszem :(
2013. aug. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert mi a Prométeji mozi/színházat néztük meg belülről, ott nem volt semmi érdekes.
2013. aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!