Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetett a hetvenes,...

Hogyan lehetett a hetvenes, nyolcvanas években a Szovjetunióba utazni? FONTOS.

Figyelt kérdés
Tanulmányt készítek, aki élt ekkor és tud arról mesélni, hogy mik kellettek a "keletre utazáshoz", mik voltak a vízumszabályok stb. az sokat segítene nekem.
2013. máj. 21. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Arról nem tudok, hogy valaki is kimehetett egyénileg.

A Párt Bizottságok, munkahelyek szerveztek társasutazásokat. Többnyire Moszkvába, Leningrádba, Mongóliába. De szerveztek üdüléseket is Szocsiba.

De voltak, kiket a vállalat küldött ki dolgozni, Mongóliába, Kievbe.

2013. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lencsefőzelék ***** válasza:

1-es, Mongólia sose volt a Szovjetunió része. Most direkt utánanéztem, mert ez új lett volna nekem. Az lehet, hogy kommunista elnyomás alatt éltek ők is, de nem voltak az egykori SZU része!


Amúgy nekem is volt olyan rokonom és ismerősöm, akik voltak kint anno. Tanulmányi és/vagy céges utak voltak ezek is, asszem.

2013. máj. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy befizetett csoportos utakra is viszonylag egyszerűen lehetett menni, persze ez fixen leszervezett programot jelentett, nem lehetett nagyon szabadon bóklászni az országban.
2013. máj. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!