Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy az I....

Hogy lehet az, hogy az I. világháborúban a Német Császárság kicsinálta az oroszokat, de a II. világháborúban már beletört az addig példátlan katonai sikereket elérő Nagynémet Birodalom foga a Szovjetunióba?

Figyelt kérdés

2012. nov. 18. 19:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Én arra tippelnék, hogy a német agresszió erős felháborodást váltott ki az oroszokból, akik aztán olyan elkeseredetten harcoltak, mint ahogy az I. vh-ban soha nem tették. A másik dolog, hogy az I. világháborús német csapatok a német határhoz közel őrölték fel az orosz erőket, míg a II. világháborúban bevonultak a Szovjetunió szívébe, ahol sokkal inkább ki voltak szolgáltatva az ellenségnek és az utánpótlás hiányának.
2012. nov. 18. 19:23
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert mindenki szinte a németek ellen volt.


Ha csak Szovjet-3 Birodalom harc lett volna akkor lehet hogy győznek.


De egy ekkora és ilyen létszámú ország mint Németország képtelen volt felvenni a harcot a monstrum USA-val , az akkori szuperhatalommal a Brit Birodalommal és a fejlődő Szovjetunióval.

2012. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Jó, de tulajdonképpen mire az USA beszállt a háborúba 1944-ben, addigra a szovjetek már rég lesöpörték a németeket.

Az I. vh-ban is úgy volt, hogy ha az USA nem száll be és nem dob át friss csapatokat Európába, akkor a németek valszeg győznek.

2012. nov. 18. 19:28
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg az USA mindenféle modern harci eszközöket , tankokat meg mindent dobott a szovjeteknek.


Az amerikai technológia nem ért fel a némettel de a szovjetnél jobb , precízebb volt.

2012. nov. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen, valóban megvolt a szovjet-ami összedolgozás.


Végtére is, sokat merengtem már ezeken a dolgokon és arra jutottam, hogy a német részről hülyeség volt lerohanni a lengyeleket. Már az is hatalmas szerencse volt a részükről, hogy Csehszlovákia 1939-es tavaszi lerohanását eltűrték nekik. Normális vezető nem is merte volna megkockáztatni a prágai bevonulást, de az mégis bejött Hitlernek. Én ott tuti megálltam volna, nem feszítettem volna tovább a húrt.

2012. nov. 18. 19:37
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

csak hát muszáj volt tovább feszíteni a húrt ha már egyszer a propaganda gépezet az I. vháborút lezáró béke szerződés hibái és szemétségeire irányult.

"Én arra tippelnék, hogy a német agresszió erős felháborodást váltott ki az oroszokból, akik aztán olyan elkeseredetten harcoltak, mint ahogy az I. vh-ban soha nem tették."

hát ez eléggé érdekesen hangzik, de hát kellene tenni, hogy a hatalmas szovjet hadsereg létszámát, plusz az alapból nagy ruszki emberállományt amivel pik-pak fellehetett tölteni a megüresedő Iván helyét.

illetve néhány történész szerint a szovjetek veresége 1-2 heten múlt, ugye már a krautok Moszkva külvárosában voltak amikor fordult a kocka.

2012. nov. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hideg volt az oroszoknál...
2012. nov. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az első vh-ban az orosz birodalom alapból egy düledező nagyhatalom volt ahol a cár névlegesen uralkodott.

Nagyon sok parasztot behívtak a frontra,akiknek addig nem nagyon volt kapcsolatuk az akkori modern technikával így a saját gépeiket is lelőtték mert szerintük az csakis német gép lehet.(ezt olvastam vhol)

Amúgy az első vh végén sok orosz paraszt kapott földeket így sokan elszöktek a seregből ez is gyengítette a sereget.

A második vh ban pedig minden katonát azonnal agyonlőttek aki hátrálni próbált.

Amúgy Hitler is okolható a vereségért hiszen ő pocsék vezér volt.

Sok ostoba ötlete volt.

Pl:az ukránok és sok kelet európai felszabadítóként fogadták a németeket és szívesen csatlakoztak volna,de Hitler a szlávokat alsóbb rendűnek vélte ezért ezt szigorúan elutasította,pedig nagy ütőkártya lehetett volna.

A másik,hogy Oroszo. hatalmas ország,már a méretei miatt is képtelenség elfoglalni,a ruszkik folyamatosan hátráltak a hadvonal folyamatosan nyúlt,a gyárakat az Urálon túlra telepítették.

Annak idején Napóleon egész Európát térdre kényszerítette kivéve az oroszokat.

A franciák elfoglalták Moszkvát de nem sok örömük volt benne hisz az oroszok kiürítették és visszahátráltak,majd Napóleon kénytelen volt hazamenni,persze több ezer katonát vesztett a semmiért.

Ekkora utánpótlási vonalat képtelenség lett volna fenntartani.

Ráadásul ostoba módon nem osztották ki a téli felszerelést a nácik között mert azt hitte Hitler hogy a tél beállta előtt győznek.

Emiatt is több ezer katona halt meg,az oroszoknak nem volt gondjuk a hideggel,hiszen ők melegen öltöztek.

Szóval a saját pályáján a ruszkikat elég nehéz legyőzni.

Az első vh-s csaták az oroszok ellen a mai Lengyelo. területén zajlottak.

2012. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 hollófernyiges ***** válasza:
Egészen más volt a két háború, az elsőben karácsonykor tűzszünetet hirdettek és a senki földjén haverkodtak, meg ajándékot adtak egymásnak az elvben ellenséges katonák. A másodikban ez elképzelhetetlen lett volna. A cári Oroszország belülről esett szét, annyira hogy lemondott a cár, aztán puccsal elkergették az ideiglenes kormányt. Ezzel párhuzamos eset a második világháborúban az lett volna ha mondjuk Moszkva ostroma közben megölik Sztálint és a fehérek veszik át a hatalmat és kitör egy polgárháború. Ilyen körülmények között lehet hogy a németek győztek volna :)
2012. nov. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

1, Tél Tábornok megemberelte magát

2, Az I. Világháború állóháború volt, míg a II. során folyamatosan változtak a frontvonalak, tolódtak előre, és az utánpótlást egyre nehezebben tudták csak eljuttatni

2012. nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!