Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg a külföld...

Hogyan oldanátok meg a külföldre költözést?

Figyelt kérdés

Előre láthatólag egy évre költözöm Finnországba... és már előre azon parázok, hogyan pakoljak a bőröndökbe. Elvileg kettőt vinnék magammal és azokba kellene az őszi és a téli holmikat bepakolni (a súlyhatár pedig szűkös 23kg). Augusztusban megyek, és csak karácsonykor jövök haza, szóval nem tudnám megoldani, hogy időközben haza jövök. Félek, a két bőrönd nem lesz elég, viszont megfagyni sem szeretnék, ha esetleg -23°C körüli hőmérséklet lenne. (Bár februárban csak -2°C volt, ami barátságos). :D

Szóval, Ti hogyan oldanátok meg? Vagy esetleg kérjem meg valamelyik családtagom, hogy jöjjön ki meglátogatni és hozza magával a holmim maradék részét?


2013. máj. 22. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos kint vennék ruhát, ha nem elég, amit kiviszek.
2013. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Két börönd böven elég, legfeljebb gyakrabban mosol
2013. máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg több cucc kellene, nézd meg a szállítócégek oldalait, árait. Én mondjuk 240 kilót hozattam ki, de 1-2 dobozt is visznek. Esetleg ha van magyar cég, amelyik csak ezen az útvonalon mozog, akkor azok még olcsóbbak is lehetnek.

Én költöztető dobozba csomagoltam, de úgy, hogy pl. egy paplan, rá a pár serpenyő, ez meg az.... Jól jött, hogy régen sokat tetriseztem. :-))))

Aztán mértem és mértem - egészen addig, hogy most ha megemelek egy dobozt, akkor egyből mondom, hogy 15 kiló alatt vagy felett van.


Akikkel én szállíttattam, azok kb 2200 kilométerre egy nagy költöztető dobozt (kikás) 24 euróér vittek. Szóval kb, ilyesmi az ára, plusz lehet még címreállás, ha kéred.

2013. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is a szállítócéget javaslom.
2013. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Két bőrönd ruha elég, a ruhák kint baromi drágák, szóval sok meleg cuccot vigyél.
2013. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én Finnország déli részén élek. Mi szállítócéget választotunk, de 7 éve is 340 000 Ft. volt. Rádásul haver hozta.. Akkor a legtöbb cég 700 000 Ft. hozta volna ki. Nem tudom mennyi most, de szerintem nem éri meg, nálunk raktárba landolt a mosógatógép, két ágyunk is van, mert nagyon jól felszerelt kérók vannak.

Lehet, hogy drága a ruha, de a minőségi az nem. Én kaptam kabátot, csizmát de átfújt rajta a szél, azóta nem veszek téli ruhát otthonról.

Hát nem tudim lehet, hogy a február nem volt hideg, de az ritka, most a március volt kegyetlen -25 körül volt.

2013. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mármint a minőségi ruha ugyanannyi, mint otthon. Plusz szükséged lesz rá. Az otthoni kabát max. ősszre lesz jó.
2013. máj. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én is Finnország déli részére megyek, Espooba.

A -25°C miatt aggódom én is a ruhák körül ennyit. :-D Gondoltam arra is, hogy ilyen vákuum tárolózsákba pakolni. Csak fogalmam sincs, hogy beválna-e.

Nehéz ügy ez a költözés... :D

2013. máj. 23. 20:02
 9/10 anonim ***** válasza:

A vákuumos zsák az jó, nekem sok van a lakásban helyhiány miatt. Csak úgy meg súlyos lesz a sok cucc. Úgy tudom a wizzair-nél még mindig 32 kg a súlyhatár.

Valóban nehéz dolog ez a költözés! Én is megtettem párszor :)

2013. máj. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is Espooban lakom (hivatalosan, most fél évig Helsinkiben). Nem egy kisváros mindent meg lehet venni. Gondolom dolgozni fogsz az itteni fizuból simán meg lehet venni a téli ruhát. Szóval felesleges aggódni ez miatt. Csomagold be a számodra fontos dolgokat, 23 feladandó és 8 kiló (vagy 10) azért nem kevés. Hidd el a csomagoláskor gyakran gondoljuk, hogy szükségem van erre arra aztán meg egész idő alatt a fele a csomag felesleges. Ha meg kell valami itt megveszed vagy ha nagyon fontos család utánad tudja küldeni. Szóval nyugi, ez miatt tényleg nem kell stresszelni.
2013. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!