Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik a világ legfejlettebb,...

Melyik a világ legfejlettebb, legmodernebb városa?

Figyelt kérdés

Hello!


Az a kérdésem hogy jelenleg melyik a világon a legfejlettebb, LEGMODERNEBB város?


Nem úgy értem hogy gazdaságilag legfejlettebb, hanem felszereltségben, technológiában legfejlettebb?


2013. júl. 8. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Tokio, Hong Kong meg gondolom az araboknál a sivatagban pár hét alatt felhúzott városok is ott lehetnek a topon pl Dubai.
2013. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sztem Szingapúr vagy Szöul.
2013. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
74%
New York,Tokio,Hong Kong.Gondolom.
2013. júl. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én jártam Hongkongban és nem tartom a legmodernebbnek. Pl. a metró egész modern, de a buszok és a villamos annyira nem (a villamos kétszintes, de nem modern), a szigetek közötti hajók is nagyon régiek. A Hongkong sziget belvárosa tény tele van modern épületekkel, de a legtöbb helyen az épületek nagyon régiek és sok helyen elég katasztrófális állapotban vannak. Az útak sem éppen a legmodernebbek.
2013. júl. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Dubai se a legleglegmodernebb, Szingapúr meg végképp nem. Előbbiben vannak szép hotelek, de a legtöbb hely az ésszerű üzleti érdekeknek van alávetve, nincs robotwcülőke, mint Japánban. Szingapúr meg egy olvasztótégely, az indiai negyed fűszeres, bazáros, a belváros 100 éves kolonialista stílus. Az utcák, metró, stb. tiszták, az épületek szépek, de nem hipermodern, inkább egy jól megtervezett 21. századi város. Olyannak kellene Budapestnek is lennie, mint SG.


Tokió, Osaka vagy Kínában Shanghai lenne a legjobb tipp erre, de mindenhol találsz történelmi negyedeket, szegénynegyedeket, lakónegyedeket, így csak adott negyedekre, területekre lehet mondani, hogy technológiailag a világ legfejlettebbje.

2013. júl. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vancouver is szóba jöhet. Viszonylag fiat város, a Gastown és környéke a legrégebbi, de az is gyönyörű. Az egyetlen "nyomornegyede" a Hastings Street keleti része, ahol nagyobb arányban van illegális kábítószer-kereskedelem, meg miegymás, de az nagyon pici része a városnak. Vancouver legnagyobb része (sztem kb. 90%) kertváros, rengeteg fával, a műholdképeken is tiszta zöld. Viszont van modern üzleti negyede, a West End, ami egy félszigeten található. Ennek a félszigetnek a csücskében van a Stanley Park, ami egy csodás természeti környezet a belváros szomszédságában (kellemesebb, mint a Central Park). Burnabyban még van egy városközpont, ugyanis Burnabyban látják el Vancouver közigazgatási feladatait, ha jól tudom, a polgármester is itt tartózkodik. Vancouver összességében nagyon modern, fejlett, az emberek tekintetében is, ugyanis az sem elfelejtendő, hogy a mentális fejlettség is számít. A közlekedés nagyszerű, mindenki türelmes, nem dudálnak, nem integetnek. Van egy Skytrain nevezetű metró, ami pontosan olyan, mint a föld alatti metrók, csak ez a föld felett megy egy emelvényen, mint New Yorkban (csak sokkal modernebb, nem zörög, csattog).

Érdemes egy pillantást vetni Vancouverre, akár a Google Maps-en is. :)

2017. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!