Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nem jól beszélek németül...

Nem jól beszélek németül inkább angolul de tanulgatom azért, elég jól haladok. A kérdés:hogyan lehetne hosszútávú munkavállalási engedélyt szerezni kint? Vagy pedig mik a feltételek 4-6 órás munka találásához.

Figyelt kérdés
2009. okt. 25. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A munkavállalásit NÈMETORSZÀGBAN egy évre adják amit majd hosszabítani kell.

Minijobnak hívják amire még gondolsz, ez heti max 20 óra aminek a bérezése nem haladhatja meg a 400 €-t de ebben nincs biztosítás, amit magadnak ilyenkor fizetni és nem adózol utána. Ilyenje mindenkinek egy lehet még ha van álllandó munkád az mellett is lehet ilyen, de ehez is kell munkavállalási.

Munkavállaásit adnak au-pair munkára max 1 évre ha nem haladtad meg a 24 éves kort, és van család aki bejelnt ilyen munkára. Idösgondozás max 2 évre adják meg, ugyan úgy müködik mint az aupairség.

Idénymunka mint pl gyümölcs szedés azt hiszem egy év max.

Aztán a rendes munkavállalási: akkor adják meg ha van egy diplomád, arra megadják, vagy találsz egy munkáltatót aki megindokolja miért vagy jobb munkaerö mint egy német. Kivéve szakmunkás munka, pl takarítás, épitkezés stb...ezekre soha nem adnak munkáltatóit.

Angollal semmire nem fogsz menni. 2,5 éve jöttem ki a páromhoz aki német. Angolul perfektül beszéltem, irodai aszisztensként dolgoztam otthon angol nyelven pár évet. Semmi esélyem sem volt munkára. Megtanultam a nyelvet és sikerült elhelyezkednem.

2009. okt. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem is nagyon beszeled az angolt es nehez is kint munkavallalasit kapni, miert nem mesz inkabb Angliaba? Oda nem kell semmi, csak az utleveled es TE!:) Az euvonal.hu oldalan nezd meg Nemetorszagot, sok sikerut amugy!:)
2009. okt. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!