Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik volt az a számotokra...

Melyik volt az a számotokra legrondább vagy legnyomasztóbb külföldi hely, ahol valaha jártatok?

Figyelt kérdés

Néhány ezelőtt munkaügyben Oroszországba kellett utaznom, és akkor átutazóban egy Nizhny Tagil nevű, városnak nevezett porfészekben voltam kénytelen megszállni egy éjszakára. Hát komolyan mondom, még egy ehhez hasonló világvége városban nem jártam soha. A neten hazaérkezés után rákerestem, és állítólag 400 000(!) lakosa van ennek a városnak, de én abban a két napban ha tíz embert láttam az utcákon, akkor azzal szerintem még sokat is mondtam. Az egész város egy rohadt nagy ipartelep, mindenfelé csak rozsdaette, elhagyatott gyárak, depresszióba ejtő lakótelepek lepusztult panelházakkal (de nagyon nem olyanok, mint itthon, a magyar "változatok" ehhez képest elit környéknek számítanak), az utcákon részeg hajléktalanok mindenfelé, egyszerűen borzalom... :S (a neten tudtok képeket keresni ti is, vagy a Google Earth még jobban tükrözi a valós képet)


Nektek mi az a külföldi város vagy hely, ahova semmi pénzért nem mennétek vissza, mert annyira rondának találtátok?


2013. aug. 13. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudom sokaknak megfog oszlani a véleménye az én legrosszabb élményemről, de nekem akkor is Nápoly volt a legrosszabb. Nagyon sokat vártam tőle, de nem készültem fel rendesen én hülye felszálltam a buszra ott molesztáltak páromat meg kirabolták. Sajnos a városból is csak a koszt és a lerobbant részt láttam :( Oda soha többet, pedig Capri még mindig érdekelne.
2013. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bosznia tengeri kapcsolata, Neum "üdülővárosa" elég felejthetetlen. A móló változóan öntött beton illetve embernyi sziklákból áll, a legjobb beachen combnyi méretű köveken kellett egyensúlyozni a tengerben.


A szállást úgy hirdették, hogy 10p a tenger, ami mondjuk szintben lehet, hogy igaz is volt, de a kb. 300m szintkülönbséget és sziklás hegyoldalon keresztül lemászást elfelejtették hozzátenni. Az út egy elhagyott drogtanya mellett vezetett, ahol eldobált tűk és néha bekábult helyiek fetrengtek.


Volt egy mezőszerűség is egy épülettel, ahol elvileg szabad használatú zuhany és wc volt, gusztusunk nem volt bemenni, de pár cseh turista ott kempingezett a lábánál és elég morcosan néztek, amikor lefotóztuk őket az épülettel :)

2013. aug. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megnéztem az orosz várost, úristen...főleg a sztori a pár év alatt eltűnt 460 emberről.

Neum sem lehet túl szép hely.

Nápoly is érdekes, valaki odavan érte, de hallottam az itteni rossz véleményt is.

Ehhez képest nem voltam ilyen oroszo.i-hoz hasonló szörnyű helyen. Az eddigi nyaralásaink alatt számomra Rodosz volt a legrosszabb emlék, a legcsúnyább, vissza nem mennék ha fizetnének se. A sziget nagy része tele elhagyatott vagy befejezetlen vagy félig lebontott épületekkel, hotelekkel. Szemét, roncsok a legváltozatosabb helyeken, utcán, hotel, strand mellett. Az egyik híres partjukra katonai területen keresztül kell vezetni, ki van írva, hogy tilos megállni, kiszállni, stb, és ott is gyakorlatoztak épp tankokkal. Ott a katonaság nem vicc, mert Rodosz különleges terület Törökország közelsége miatt.

A tengerben mérgező halfajta 1,5 m mélységben, szerencsére épp nem léptem rá.

2013. aug. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lido di jesolo, bar lehet, hogy ezzel nem fognak sokan egyet erteni.

De szamomra a vilag legunalmasabb helye volt, sablonos, egysiku, fantaziatlan. Soha tobbet. Nem az en vilagom. Raadasul vmi csunya fertozest is sikerult ott osszeszednem, amivel napokig kinlidtam utana. Mondjuk nagy remenyekjel mentem oda, mert ugye egy idoben nagyon fel kapott vokt a nagyarok koreben is, vmint eletem elso klasszikus tengerparyi nyaralasa lett volna. Elotte soha nem csinaltam ilyet. Hat ezek utan sem fogok. :) Meg szerencse, hogy csak par ejszakarol volt szo es mentunk is tovabb.

2013. aug. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Jesolo nekem sem tetszett, többet vártam tőle.
2013. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jesolo nekem sem tetszett, igaz, csak átutazóban voltam.
2014. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
London. Putney varosreszben voltunk albit nezni, vegul is a lakasig nem mentunk ek mert minel beljebb mentunk el a gettoban annal jobban biztos voltam benne hogy ha fizetnenek se laknek ott. Feher emberrel nem talalkoztunk, mindenhol csak feketek akikrol messzirol latszott hogy mind segelyen el. Nagy lakotelep szeru hazak, pusztulat es szuros tekintetek moindenhol. Eloszor nem ertettuk miert olyan olcso az albi, aztan a helyszinen vilagos lett.
2014. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!