Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldi magyarok! Nem ért...

Külföldi magyarok! Nem ért megkülönböztetés a származásotok miatt? Hogy fogadtak kint? És pillanatnyilag hol élsz? Kiskorúak-nagykorúak egyaránt írhatnak!

Figyelt kérdés
2013. aug. 9. 08:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Angliában élek Wiltshire megyében.

Sosem ért semmi megkülönböztetés a származásom miatt. Sőt, a legtöbb angolnak fogalma sincs hogy van olyan ország hogy Magyarország. Rendszerint azt hiszik szlovák vagy lengyel vagyok.. Sosem bántottak azért mert magyar vagyok.

2013. aug. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Louisiana állam New Orleans.

Több év ittlétem alatt soha nem ért kellemetlenség a magyar származásom miatt.. Inkább érdekesnek tartják, mert sokan nem tudják hol van

2013. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Angliában élek, semmilyen hátrány nem ért a magyarságom miatt, sőt, amikor megtudják hogy nem lengyel vagyok, akkor megnyugodnak. Egy irodában dolgozom, a kollégáim nagy része brit, sem fizetésben, sem másban nem ért hátrányos megkülönböztetés. A tapasztalatom az, hogy minél jobban beszéli valaki az adott ország nyelvét, annál jobban elfogadják. Nem rég volt egy cikk, miszerint, aki alacsony beosztásban dolgozik(főleg a kisegítők), érzik leginkább kirekesztettnek magukat, de ők is csak amiatt, mivel nem nagyon érintkeznek angolokkal, illetve az angol tudásuk sem megfelelő, ezért benne ragadnak a saját kis világukban és ezt úgy vezetik le, hogy azt állítják, hogy az angolok elutasítóak velük szemben. Jelenleg Londonban élek már több, mint 5 éve.
2013. aug. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 9. 08:49
 5/17 anonim ***** válasza:
Én is Angliában élek. A nyelvet nem nagyon tudom, így egy cégnél takarítok. De még így sem ért soha kellemetlen szitu a magyarságom miatt, se amiatt hogy keveset tudok angolul és az miatt sem hogy takarítok. Én semmit nem észlelek abból amit az ellőttem lévő írt. Inkább azt tapasztalom, hogy igyekszenek az angolok kedvesek lenni, és mindig segítenek a nyelvben is..
2013. aug. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 9. 09:06
 7/17 anonim ***** válasza:

Szintén London. Mikor a főbérlőnk meghallotta hogy magyarok vagyunk nagyon megörült és azt mondta hogy tőlünk nem is kér kauciót, illetve annyit adok amennyit gondolok mert korábban több magyarral volt pozitív élménye.

Munkában is szeretnek minket alkalmazni, mert tudják hogy mi nem a segélyekért jöttünk ki hanem dolgozni szeretnénk.

2013. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 9. 11:03
 9/17 anonim ***** válasza:
Kifejezetten nem, de azért nem könnyű külföldön. Én már nagyon régóta külföldön élek, itt diplomáztam, jól beszélem a nyelvet, sőt még a nevemből sem feltétlenül gondolnák, hogy külföldi vagyok. Viszont volt már olyan HR-es ismerősöm aki mondta, hogy ha külföldi jelentkezik egy jobb állásra, akkor egyből kizárják, még interjúra sem hívják be. Ismerek egy német fotóművészt is, ő rengeteg nemzetközi versenyen nyert már, kivéve itt, mondta, hogy nem érti, rengeteg külföldi művész van itt, nagyszerű munkákkal, de soha hazai fotosversenyen még 10-be sincs olyan aki külföldi származású lenne. Plusz tudom, hogy a legtöbb ha rejtve is, de lenézi a külföldit, pl. amikor mondtam, hogy nekem diplomám van, akkor a 6 éve!! ismert barátnőm azt mondta, hogy "én végig azt gondoltam, hogy te szakmunkást végeztél csak itt el." Nem rasszisták legalábbis a többség, meg külföldön már megszokott dolog, hogy sok a bevándorló, de néha egy-két apró dologból látszik, hogy kicsit lenézik a bevándorlókat :(
2013. aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
12:21! Igen, a németekkel valóban nem könnyű, oda nagyon nehéz beilleszkedni. Éreztetik hogy más vagy. Ahogyan a franciák is. Én az angolok esetén, egyedül észak angliában tapasztaltam némi ellenszenvet, máshol nem.
2013. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!