Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ez most komoly, hogy írásbeli...

Ez most komoly, hogy írásbeli engedély kell ahhoz, hogy a Hajdú Volán valamelyik autóbuszába is videózhass?

Figyelt kérdés

Én rajongok a tömegközlekedésért, de ma egy olyan bunkó sofőrrel találkoztam, hogy (kiraktam egy előre ahol ültem az állványt magam elé, + a fényképező már fel volt rögzítve, és erre-fele) ezt mondja, idézem:

"Vagy összecsomagolod, vagy szállj ki az autóbuszból!"


Több éve videózok már Hajdú Volános autóbuszokat kívülről-belülről, de eddig nem szóltak, hogy tegyem el meg ilyenek, mert "jaj istenem látszik a sofőr".


A mostanit, amit felvettem, nem vettem észre, hogy ő vezette, mert vártam az autóbusz-váróteremnél, és megtett egy kört, (mivel addig se jött a busz, amivel haza akartam volna menni). Szóval addig videózgattam.

Engem nem érdekel, fel fogom tölteni internetre a videót, nem tud izgatni, hogy ha észreveszi, beperel engem és az ismerősömet (ő buszos rajongó). Sose fogja látni azt a videót.

Erről nektek mi a véleményetek? Nagy ívből tegyünk rá az egészre?


Csak szólok előre, hogy a sofőr c.g.ny. (már értitek)

A leszólás Biharnagybajomban történt.

Ismerősömnek meg sikerült felvennie azt, hogy állóhelyzetbe kihajol és dumál neki, hogy ennek nem lesz jó vége, állítsd le, meg ilyenek. Most fontolgatja a kérdést, hogy feltegye vagy ne tegye.



#videózás #megszólítás #tömegközlekedés #sofőr #autóbusz #buszsofőr #hajdú volán zrt. #írásbeli engedély #biharnagybajom
2013. aug. 24. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, igen...

Manapság még a lóf.asz hegyén is kamera van már, és ezért minden kis k.öcsög azt hiszi magáról (vedd fel az "inget" nyugodtan!), hogy szpilberg.

És nem! Nem lehet akárhol, és akárkit fotózni, filmezni.

2013. aug. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

na de kedves válaszoló.

lehet azért van, mert öreg volt? mert azok inkább mogorvák az utasokkal. (ezt a buszsofőrökre értem)

a sofőrök 90%-a szerintem nem érdeklik, hogy videóznak. és abba komolyan mi a felháborodásuk, hogy csak a szélvédő kameraállásából videózok? se rendszámot, se típust nem adtam volna meg

2013. aug. 24. 22:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ő a munkáját végzi, te meg szórakozol. Arra meg semmi garancia sincs, hogy te mit filmezel: csupán a szélvédőn kifelé, v a sofőrt is. Azok után meg főleg idegesítheti, hogy trollkodásból mennyi fotó/film készül már, és került fel a netre elkapott pillanatokról.

Gyanítom, nem dolgoztál még, hogy nem tudod, hogy bárki követhet el hibákat is munka közben, csak nem mindegy, hogy van-e róla felvétel, mert azzal kínos helyzetbe is kerülhet a sofőr, v az állásába is kerülhet, annak ellenére, hogy semmi negatív kimenetele nem lett.

Ennél már csak az undorítóbb, amikor a tanárt hergelik a tetvek óra közben, lefilmezik, és feltöltik a jutubra.

2013. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
15 vagyok, és ez nem szórakozás, ez egy fajta hobbi. nem csak én videózok
2013. aug. 24. 23:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"és ez nem szórakozás, ez egy fajta hobbi."

Ez ellentmondás. Ezt a hobbit, csak saját szórakoztatásodra csinálod, semmi külső oka nincs.


"nem csak én videózok"

Értem, de most konkrétan rólad van szó, én meg egy kalap alá veszlek a többiekkel - bár az indítékaid talán tisztábbak. Különben meg, bármit meg lehet tenni (lopni, embert ölni is szoktak napi szinten), amíg vkinek szemet nem szúr, és fel nem húzza magát rajta. Nálad -a körülmények folytán- ez most következett be.


Amúgy, ha bemész vhová, és ott kamera van elhelyezve, akkor még az ajtóra is kiírják (mert kötelező) a figyelmeztetést...

Elvileg közterületen lehet szabadon filmezni, de annak is megvannak a szabályai.

2013. aug. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán ezt úgy kellene csinálni, hogy felszállsz a buszra, és megkérded a sofőrt, szépen, illedelmesen, hogy csinálhatnád-e, nem csak gondolsz egyet és kamerázol. Csinálhat valamit véletlenül, oda állhat mellé egy csinos hölgy, felesége megtudja, aztán kész a válás. Fotó alapján már volt így válás.

Én egy távolsági járaton szerettem volna egy napot menni, úgy hogy reggel felszállok, és este le. A busz a szomszéd faluból indul, és ott is áll meg este. Ismerem a sofőröket(2 sofőr dolgozik a járaton). Az odamentem az egyikhez, elmondtam neki, mondta hogy nem nagyon örülne neki, mert amikor üresen megy a busz(értsd nincs menetrendben) akkor nem lehet senki a buszon, állását kockáztatja stb. Megértettem, aztán elmentem a másikhoz, aki történetesen a te szavaiddal élve"c.g.ny", felvázoltam neki a helyzetet, aztán mondta hogy másnap reggel 4:30-kor találkozunk a busznál. Mentem vele a műhelybe, ide oda, hozott nekem egy ingyenjegyet(másét, és csak aznapra).

Szóval illedelmesen meg kell kérdezni, aztán ha nemet mond, akkor beletörődni, nem visszaszólni, hogy mééé nem?

2013. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lényeg kikerülte a figyelmeteket: egy állvány volt felállítva... Elég egy baleset vagy csupán egy hirtelen fékezés és az az állvány valakit felnyársal - talán éppen a kérdezőt. És ki a hibás ? Hát a a sofőr persze, hogy miért engedte...
2013. aug. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!