Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mire kell figyelnem repülés...

Mire kell figyelnem repülés előtt/közben?

Figyelt kérdés
Most fogok életemben először repülni, két hét múlva Törökországba, tök egyedül. A jegyet nem én vettem, azt nem tudom, hogy a poggyászdíj benne van e, és a reptéri illetékek. Azt meg tudom nézni a jegyen?(beskannelve, mailben kapom meg) A csomagot mikor hol kell feladnom?Laptopot, mp4 lejátszót, szemcseppet(kontaktlencsém van, eléggé fontos a szemcsepp) felvihetek a gépre? Miket kell még tudni? Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 1. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A poggyászdíj a menetrendszerinti normál járatoknál benne van 20 kilóig adhatsz fel és 10 kiló kézipoggyászt. fapadosoknál nincs benne, ezt plusszba fizetheted a rendeléskor (ez olcsobb) vagy a reptéren. De a foglalás visszaigazoláson rajta lesz.

Kézibe vigyél minden elektronikus eszközt amiket fel és leszálláskor ki kell kapcsolni de utközben bekapcsolva lehet kivéve telefon. semmilyen gél és folyadékot nem szabad felvinni. ide tartozik a rúzs, szájfény, szemcsepp, krém stb... ezeket ha szükséges csak akkor vigyed fel és max 1 deci lehet amit átlátszó repcsis zacsiba kell tenni. a laptopot az átvilágításnál külön kikell venni a táskából és egy ´külön kosárba megy át.

a legtöbb magassaru cipöben van merevítö fém ami becsipog és mikor a kézi vizsgálatkor is bepityeg akkor levetetik és külön átvilágítják (van ahole eleve mindnekinek le kell venni a cipöjét és mezítláb-kis zacsit adnak a lábra-kell átmenni a csipogon).

ha fapadossal mész fizetni kell mindenért, kaja ital, ha sima járattal akkor nem (csak ha extra alkoholt akarsz inni). nem érdemes felékszerezve menni, mert azt is levetethetik és úgy küldenek át az átvilágításn.

2009. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az előttem válaszoló leírt mindent, én csak annyit tennék hozzá, hogy nem árt, ha rágózol felszállás és landolás közben, mert ha hajlamos vagy rá, akkor a hatalmas légnyomáskülönbségtől iszonyatosan feszülhet a füled, nekem órákig fájt egyszer repülés után...
2009. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

jaj, köszönöm , nagyon rendesek vagytok!

még annyit kérdeznék: vannak piercingeim, amiket nagyon nem akarok kivenni(frissen van átszúrva a fülemben a porc, és a nyelvem). Ezeket benn hagyhatom?Szemceruzát vihetek fel? Bocsánat a sok kérdésért, de most repülök először a környzetemben sem repült senki, ezért keresek infókat...:)

2009. nov. 1. 15:17
 4/4 anonim válasza:
szemcerkát vihetsz, szerintem a piercinggel sem lesz gond..
2009. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!