Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki 90%-os kedvezményt kapjon utazásnál?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a vonattal és a volán buszokkal történő utazásra.


Anyu egyedül nevel, szemüveges vagyok, allergiám van, gondolom ezek nem elegendőek ahhoz, hogy az 50%-os diákról eljussak a 90%-osig.


Kik kaphatnak 90%-os kedvezményt?



2013. szept. 1. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Annak jár, aki magasabb összegű családi pótlékra jogosult:

[link]

2013. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Annak jár, aki magasabb összegű családi pótlékra jogosult:"


És még sok más esetben is.


Amúgy kérdező! Mire kell a 90? Mert ha bérlet akkor arra alapból kapsz ha diák vagy.

2013. szept. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Valóban kaphatok bérletre 90%-os kedvezmény azért, mert diák vagyok? :o de ezt indokolni is kell? Pl. 100 km-re van az iskola vagy ilyesmi, vagy bárki kaphatja, aki diák? Egyébként barátnőhöz történő utazáshoz kellene :| így olcsóbb lenne sokkal.. meg apu is Pesten lakik, én Kaposváron.
2013. szept. 2. 23:42
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerinted mi, -adófizetők- fizessük a barátnődhöz látogatás költségét is? Ajándékot ne mi vegyünk neki?
2013. szept. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
én is adófizető vagyok, anyám is az, de most hogy így mondod..
2013. szept. 3. 13:01
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerű, fizessétek ti a saját utazási költségeiteket!
2013. szept. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Szerinted mi, -adófizetők- fizessük a barátnődhöz látogatás költségét is?"


Ó ha tudnád még ki mindenkinek az utazási költségét fizeted! Az még talán oké, hogy a vakok ingyen utaznak és az is, hogy a vakok kísérője is. Na de mennyire korrekt az, hogy a fél fülére süket emberek is ingyen utazhatnak? Vagy oké, még ez is férjen bele. De még a fél fülére süket ember kísérője is ingyen utazhat! Mégis minek? Másik füle működik, minden gond nélkül tud egyedül közlekedni, olyan munkát tud végezni mint a teljesen egészséges emberek.. "CSAK" több ezer forintot spórolhat havonta a bérleten és még egy ember (bárki aki épp vele utazik) ingyen utazhat.


És még számtalan ehhez hasonló van. Te most tényleg szegény kérdezőnek rontasz neki, hogy a faterjához meg a barátnőjéhez szeretne olcsóbban eljutni? :O

2013. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem rontottam neki!

De nehogy a szemüvegesek, allergiások kirándulásait is más finanszírozza! A kopaszok, ekcámások, gombáslábúak is kapjanak 90%-os kedvezményt?

És akkor még a "magyarigazolványosokról" nem is szóltam!

De ha ennyire megérintett a kérdező sorsa, lépj vele kapcsolatba és finanszírozd te magad az utazásait!

2013. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem érted. Arra próbáltam rávilágítani, hogy szerintem fogalmad sincs, hogy hányan és milyen kedvezményekkel utaznak amin ugyanígy felháborodnál. Teljesen felesleges szélmalomharc a kérdezőt vagy bárki egyént támadni emiatt. Inkább keresd meg te is, hogyan tudnál olcsóbban utazni ha szükséged van rá. Ha már mindenki maximálisan kihasználja a kedvezményeket akkor majdnem olyan lesz a rendszer mintha senki semmit nem használna ki :)


Mondjuk amúgy sem te fizeted az ő kedvezményét, szóval számodra sok jelentősége nincs, hogy ő kedvezményesen utazik vagy sem. Neked ettől nem lesz se több, se kevesebb pénzed.

2013. szept. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Mondjuk amúgy sem te fizeted az ő kedvezményét..."


Világosíts fel! Ki fizeti, és miből?

2013. szept. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!