Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik angol nyelvű országban...

Melyik angol nyelvű országban tudnék olcsó szállát találni, kb 2 hónapra?

Figyelt kérdés
anglia, skócia, írország,

2013. okt. 3. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindhárom ország egyárasak kisebb eltéréssel. Nem mindegy hogy hova mennél. A fővárosok a legdrágábbak. Így London, Edinburgh és Dublin kiesik.. Ott nem fogsz olcsó szállást találni.
2013. okt. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És a kisebb városokban, falukban mennyiért lehet szobát bérelni?

Csak egy kis nyelvtanulás miatt kirándulnék egy kicsit, de nem tudom hová, ezért érdeklődöm.

2013. okt. 3. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok..

Én Angliában élek egy kisebb városban, közel Oxfordhoz. Itt felénk egy kis szoba ( 1 személyes) már kapható 60 fonttól- akár 120 fontig is. Minél nagyobb az ár, annál jobb zónában van. Azt tapasztalom, hogy nagyjából hasonló árak mozognak a városokban..

Viszont szoba bérlésnél első alkalommal ki kell fizetned 1 hét szobadíjat,és 2-3 hét depositot.

2013. okt. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: azt még tedd hozzá a kérdezőnek, hogy a 60-120 font az heti díj, nem havi, és így kell depozitot, kauciót számolnia.
2013. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Igazad van, 4-es-- Heti díj.. Feltételezem, hogy a kérdező ez tudja.. Mert ha rendszeres olvasója a gyakori kérdéseknek akkor sok olyan válasz volt már ahol le van írva, hogy szobákat hetente, lakást havonta kell fizetni.


Kedves kérdező. Megkaptam a privat üzenetedet.

Kérdeztél a kajáról. Ha nem vagy válogatós, akkor viszonylag el lehet lenni olcsóbban is ételekkel.

Kenyeret is lehet kapni 50 pennyért, igaz szeletelt, tesco kenyér, amit én sosem vennék meg, mert olyan mintha nyers volna.. De lehet kapni finom 800 g. tigris kenyeret 1.20 pennyért is. Sokan eszik az olcsó kenyeret spórolás miatt.

Lehet kapni konzerveket is, amik közül vannak nagyon finomak is. Paradicsomos babkonzerv 38 penny csak, és elég finom tojásrántotta mellé. Lehet kapni 48 pennyért húsgomboc konzervet, de sokféle konzerv 1 font.. (tényelg vannak finom konzervek)

Ahová érdemes menni vásárolni az egyik az Iceland. Itt többnyire készételes mirelit kajákat veszel 1 fonttól akár 10 fontig is.. Pizzát már veszel 1 fontért.(mirelit pizza) De az Asdában helyben készítik és a legkisebb 2.30 penny.

Ha tényleg mindegy mit eszel, és nem válogatsz, én akkor is napi 5 fontot számolnék kajára..Lehet nem költőd el, de az is lehet hogy kevés lesz.. Az heti 35-40 font...

Viszont ebben nincs üditő, pia, cigi.. A pia és a cigi drága..

Egyébként az Iceland mellett érdemes körbe nézni Sainsbury, Asda, Tescó, Lidl, Aldi boltokban. Morrison üzletbe érdemes mindig zárás előtt 1 vagy fél órával menni, mert ilyenkor nagyon olcsón lehet venni akciós termékeket..(amiket másnap nem adhatóak el. Pl: péksütemények 10 pennyért, gyümölcsök 20 pennyért mert túl érettnek tartják, pedig akkor a legjobbak)

Itt nagyjából látod az angol tesco-s árakat

[link]

2013. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kihagytam a farmfood üzletet. Olyasmi mint az Iceland.. Finom ételek, viszonylag olcsó árakkal..
2013. okt. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az infókat. :-)
2013. okt. 3. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!