Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Svédországba, Finnországba...

Svédországba, Finnországba illetve Nagy-Britanniába (Skócia és Anglia érdekel) mik a feltételek a kiköltözéshez, kinti munkavállaláshoz?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 07:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

En csak a UK munkavallalassal kapcsolatban tudok segiteni, de nekunk mint unios allampolgaroknak viszonylag konnyu dolgunk van, mivel nincs szuksegunk vizumra vagy egyeb mas engedelyre habar van nehany dokumentum amit mindenkeppen be kell szerezni.


1. regisztracio a belugyminiszteriumnal ami hozzavetoleg £90 mostanaban es gyakorlatilag ezzel a pappirral szamitasz legalis munkavallalonak az orszagban

2. egeszsegbiztositasi szam (csak az elozo regisztracio utan adjak ki), amire azert van szukseg, hogy a korhazakban meg a haziorvosnal ellassanak, ehhez egy rovid formalis interjura van szukseg a hatosagokkal

3. bankszamla nyitas (ezt csak ervenyes biztositasi szam fuggvenyeben adjak, mert az garantalja, hogy a kerelmezo legalisan tartozkodik az orszagban es nagy valoszinuseggel kereso tevekenyseget folytat) bankszamlaszamot altalaban minden munkahelyen kernek, mert az nagyon ritka ha valaki keszpenzben kapja a fizeteset


Konnyiteskent ha jol emlekszem minden bevandorlonak van kb. 60 vagy 90 napja (ennek majd nezz utana), hogy az emlitett dokumentumokat beszerezze de addig csak bizonyos munkakoroket tud ellatni, altalaban a szalloda- meg a vendeglato iparban minimal berert. Ha szervezett keretek kozott kerulsz ki akkor a munkaltato altalaban vallalja az emlitett dokumentumok beszerzeset talan meg kicsit gyorsabban is mintha annak te egymagad allsz neki.

2009. nov. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
29%
Előző válaszoló!Te hol élsz,mivel foglalkozol? Hallottál már olyanról hogy magyar diák kiment magyarországon tett érettségi után egyetemre tanulni, önerőből, tehát csereprogrammal?
2009. nov. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, elso valaszolo vagyok. :)

Londonban elek mar 3 eve es mivel mar 30-on tul vagyok en dolgozni jottem elsosorban es nem tanulni (habar az is belecsuszott). Sajnos nem vagyok tulzottan tajekozott a kerdeseddel kapcsolatban, de az biztos hogyha tanulokent vagy az orszagban akkor iskola ido alatt 20 oranal tobbet nem dolgozhatsz egy heten ami viszont ahhoz keves hogy fenn tudd magad tartani ugyhogy otthoni tamogatas mindenkeppen szukseges lesz hozza. Erdemes szetnezni a neten, elsore ezt a honlapot talaltam, remelem hasznos lesz:

[link]

2009. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ujra elozo vagyok, bocsi. :)

A 20 oras megkotes munka szempontjabol lehetseges hogy csak azokra vonatkozik akiknek student visa-ra van szukseguk, mert nem eu orszagbol erkeztek...erdemes ezt korbejarni mindenkepp. :)

2009. nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!