Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki volt már kint? Szerintetek...

Aki volt már kint? Szerintetek Németország vagy Írország vagy Anglia? Életkörülmények az ottani fizetéshez nézve?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Németország és Anglia is jó, oda menj amelyik nyelvet jobban beszéled! Írország az már nem az igazi, 14-15%-os a munkanélküliség, az írek mennek külföldre dolgozni. Én Angliában élek és dolgozom, nagyon jól érzem magam és a kezdeti nehézségek ellenére, azt kell mondjam hogy megérte kijönnöm. 1700 fontot keresek és amikor mindenemet kifizettem még marad bőben pénzem, kb. 450-550 fontot teszek félre minden hónapban.
2011. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon-nagyon köszönöm a válaszodat! Még nem döntöttük el,hogy hová menjünk párommal és a két kislányommal! Itt eladjuk a házunkat! Abból kifizetjük a hiteleinket,mindent,hogy kinullázzuk magunkat! Aztán elindulunk a nagyvilágba... Én németbe vágyom,ott laknak rokonaim is(bár most nem tudom melyik részén). Nagyon kérlek,hogy tartsuk a kapcsolatot!!! Nagyon drágák a 3 szobás házak arrafelé? Ha kimegyünk az első 1-2 évben lehet valami támogatást igényelni? Írországban házat,támogatást adnak,meg nem kell a rezsiből valamelyiket fizetni,akinek gyereke(i) vannak! Nem a támogatásra utazunk!! Csak az itt a probléma,hogy egyikünk sem tud semmilyen nyelven! De innen menekülünk!! Muszáj! Hozzám a német nyelv áll közel! Az angolt nem tudom megjegyezni, mert sok benne a kicsi szó. Neked van családod? Ha szabad még annyit megkérdezni,hogy mit dolgozol? Anglia melyik részén laksz? Ugye fogjuk tartani a kapcsolatot? Bocsika,hogy ennyit írtam,de úgy belelkesedtem! Szia! :)
2011. szept. 23. 20:35
 3/3 anonim válasza:

Én is kiszeretnék menni külföldre, mert itt nem lehet megélni, a jövőm kilátástalan. Én szociális gondozó tanfolyamon tanulok, és 1-2 éven belül kiszeretnék menni dolgozni ezzel a szakmával. Csak az gond, hogy nem tudom melyik országban érdemes ezzel a szakmával elhelyezkedni. Angolul tudok beszélni.

Egy 21/F

2011. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!