Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Meghívólevelet hogyan kell...

Meghívólevelet hogyan kell intézni, kéni?

Figyelt kérdés
Angliában élek párommal, komoly kapcsolat, tervezzük az esküvőt is jövő év első felében, de karácsonyra szeretném elhívni Magyarországra (ő indiai). Olvastam meghívólevélről és meg is találtam a neten, hogy ez hogy néz ki. Most ezt kinek kell kérni? A szüleimnek otthon vagy nekem itt a nagykövetségen? Hogy működik ez?

2013. nov. 2. 01:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, lemaradt egy "r" a kérdésből.
2013. nov. 2. 01:46
 2/5 anonim ***** válasza:

A szuloknek a rendorsegen.

Azert nekik, mert nekik van ott lakasuk, hozzajuk mentek.

2013. nov. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első félreértelmezte. Ha ő jön hozzád, neked kell intézni a levelet, amivel ők elmennek a nagykövetségre. De sajnos azt nem tudom, hogy a meghívólevelet hogy kell kiállítani...
2013. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit értettem félre? A kérdező az indiai párjával együtt él Angliában és a szülőkhöz mennének együtt Magyarországra. Vagyis a meghívó fél a lány szülei, tehát nekik kell intézni a meghívólevelet, mert gondolom a saját nevükön van a lakás, ahová meghívják, nem a lányén...


A meghívólevelet meg a rendőrségen kell intézni (Magyarországon), mert be kell bizonyítani, hogy van hol laknia a külföldinek (befogadják), van pénzük a magyarországi tartózkodásának a fedezésére. Majd ha ez megvan, utána vihetik ezt be az angliai magyar nagykövetségre a vízumkérelemhez.

2013. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Közben kiderült, hogy a bevándorlási hivatalnál kell igényelni, nem a rendőrségen. Be is lett már adva a papír.
2013. nov. 8. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!