Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Jordániában bérelt autóval...

Jordániában bérelt autóval átmehetünk kirándulni Izraelbe egy napra?

Figyelt kérdés

Hamarosan Jordániába utazunk, saját szervezésben, és autót bérlünk. Amman és környékén leszünk, és néztem, hogy Jeruzsálem közel van. Szerintetek ha csak úgy elindulunk autóval reggel egy napos kirándulásra Jeruzsálembe, simán jöhetünk - mehetünk a határon? Habár a férjem nem magyar állampolgár. Vagy felejtsük el ezt az ötletet?

Minden válasz segítség lehet, és előre is köszönöm.


2013. dec. 6. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van érvényes vízum akkor átmehettek.. Ha nincs, akkor én nem próbálkoznék vele..
2013. dec. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem szerettem volna itthon izraeli vízummal foglalkozni. Csak egy ötlet volt a fejemben, mi lenne ha... és azon is gondolkodtam, lehetséges-e az izraeli határon egy napos látogató vízumot venni. (pl: Törökországban van) Vagy úgy megvenni a vízumot, ahogy jordániában a reptéren.

Köszönöm a választ.

2013. dec. 6. 15:15
 3/6 anonim válasza:
Bérelt autóval felejtsd el a kirándulást, át sem engedik a határon a jordán rendszámos autót, határnál ,,váltott lóval" mehettek csak tovább:-)
2013. dec. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne hasonlítsd Törökországhoz mert ott a vízum csak egyszerűen egy adó forma a külföldiektől. Vizumnak hívják azt is de kifejezőbb ha belépőjegynek nevezed ami Törökországban van.


Izrael vagy épp egy USA vízum egész másról szól ugye.

2013. dec. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ok, értem. Köszönöm a válaszokat.

Férjem is azt mondta, hogy ez felejtős, mikor mondtam neki, eleve az volt az első reakciója, "engem be sem engednének". Ohhh pedig csak 70 km-re leszünk tőle, úgy szerettem volna megnézni Jeruzsálemet. Majd egyszer...

2013. dec. 7. 11:51
 6/6 anonim válasza:
Az átkelés egyénileg nem lehetetlen, de elég macerás. A határig (Allenby híd)tudsz taxit bérelni. Onnan 2-3 óra is lehet az átkelés. Készülj hatalmas sorokra és hosszú várakozásra, kb 7-szeri ellenőrzésre!! Az izraeli oldalon van kisbusz, ami Jeruzsálembe visz, kb 20 dollár fejenként. A visszalépésnél kell hogy legyen vízumod (kétszeri belépésre jogosító, ha már egyszer Jordániába érkeztél és onnan mész át), vmint az izraeli kilépés fejenként 50 dollár.
2015. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!