Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazott mostanában (ha nem...

Utazott mostanában (ha nem mostanában, az sem nagy gond) valaki Oroszországba vonattal, vagy esetleg repülővel?

Figyelt kérdés
Leginkább Moszkvába. Mindkettő utazási opció érdekelne. Mennyibe került az utazás, és mekkora összeggel kell felkészülni a kint töltött időre? Milyen árak vannak, szállás, stb. Megköszönném a segítő válaszokat!

2013. dec. 9. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Budapest - Moszkva a wizzairnél jelenleg retúrban 16eFt-tól indul.

Szállást találsz ízlésed szerint bármelyik szálláskereső oldalon.

2013. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szállás "horror" árú, mert külföldi állampolgárnak jóval magasabb árat kell számítaniuk: én 2006-ban éjszakánként kb 10000 ft-nyi összeget (2006-ban 10000 ft értéke több volt mint most!) fizettem egy lepukkadt belvárosi szállodában. A múzeumi belépők árai is magasabbak a külföldieknek.Az élelmiszer és utazás (metró, marsrutka) akkoriban olcsó volt.
2013. dec. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én vonattal voltam, sokkal autentikusabb élmény, mint a repülő (már ha az ember Oroszországba megy). A költsége Moszkváig egy irányba 21ezer forint (én nem erre jöttem vissza, mert továbbutaztam Moszkvából Tádzsikisztánba, de az már egy másik történet), szóval nem egy halálos összeg, és így ráadásnak egy-egy napot eltölthetsz Kijevben is, ami szerintem szintén szép hely. A szállásról, én hostelben laktam, az 9 euró volt egy éjszakára, teljesen kulturált hely volt, közel a belvároshoz (a metró Komszomolszkaja állomása 5 percre volt gyalog). Az árak vegyesek. Ennivalóval azért ki lehet jönni olcsón, de ahhoz a megfelelő helyekre kell menni, mert vannak nagyon drága boltok is. A tömegközlekedésre a napijegy 200 rubel, vagyis kb. 1400Ft, ami kb. annyi, mint Budapesten, csak ott jóval nagyobb várost járhatsz be ennyiért. Nagyjából ennyi, ha bármi további kérdésed van, szívesen segítek. Ja még annyi, hogy én most nyáron voltam.
2013. dec. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tisztelt kérdező, nincs két hete, hogy felmerült ugyanez a kérdés.

Kicsit unalmas mindig megválaszolni.

Bocsi.

2013. dec. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítő válaszokat!


Tisztelt 4. válaszoló! Nagyon sajnálom, hogy untattalak, csak tudod, amikor nyakig ülök a római jogban és hasonló finomságokban, nem mindig van kedvem végig olvasgatni a gyakorikérdéseket:) bátorkodni mertem, hogy kicsit kényelmesebb úton olvassak elsőkézből tapasztalatokat, és nagyon köszönöm annak, aki vette a fáradtságot és válaszolt!

2013. dec. 10. 15:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Nemrég jöttem haza. Wizz Air - 19ezer forint oda vissza, mindig nézni kell a jegyeket. Aztán reptérről központba és vissza 4500ft a vonat. 4 éjszaka Da! Hostelben városközpontban Vörös tértől 15percre gyalog - 15ezer forint. Jó hely és nagyon jó helyen van a híres Arbat sétálóutcán. Mi a Седьмой Континент-ben vásároltunk mikrós kajákat, 700ft-ból megúsztunk egy-egy étkezést. Továbbá Му му kifőzde sem rossz. ~65-70ezerből ki lehet jönni ha ügyes vagy. És ebben a belépők (ISIC diák kártyával - mert így akár 50-70%-os kedvezményt kapsz) + metrójegyek stb. is benne van a legtöbb látványossághoz. :)

Ha kérdésed van, írj.

Üdv,

Jó utat!

2013. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!