Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 2014 Januarban lejar az...

Axiom25 kérdése:

2014 Januarban lejar az utlevelem, gondolom jan 31-ig ervenyes. Kozben, kiutazom Angliaba. Ha igenylek ujat, at tudja venni valamelyik csaladtag? Vagy az a megoldas is lehetseges, h a meg ervenyes utlevelel kimegyek es a szemelyimmel jovok majd haza?

Figyelt kérdés

2013. dec. 11. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
ha van érvényes személyid, nem kell útlevél
2013. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hivatalosan nem kell útlevél angliába ha van személyid. Csak azért szoktak mégis csináltatni mert ott jobban ismerik az útlevelet mint a te magyar személyidet. Munkavállalásnál is útlevelet kérnek (persze odaadhatod a személyid is), mindenképp hátrány ha nincs.
2013. dec. 12. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Átvenni nem veheti át, de te utazhatsz személyivel.

Mennyi ideig maradsz? Ha kisebb látogatás, akkor ráérsz utána elintézni, de ha kiköltözöl, akkor inkább most szánj rá pénzt és csináltasd meg. Ha sürgős, akkor jó mélyen a zsebbe kell nyúlni, de megvan egy-három nap alatt is. Viszont ha nincs és mégis kellene (mert kérik bankszámlanyitáshoz meg hivatalos ügyekhez), akkor sokkal többet veszítesz. De akár most is elintézheted és 30 nap alatt megvan, nem kell megvárni a lejáratot.


Amúgy én jobban szeretek úgy utazni, hogy mind a két irat nálam van külön helyen tartva biztonsági okokból, mert ha az egyiket ellopják, elveszítem, akkor még mindig tudok utazni, vagy addig kihúzom, amíg pótolni tudom a másikat.

2013. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
gondolod jan 31-ig? azert azt csak meg kellene nezni (rajta van a nap is pontosan).
2014. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!