Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Utazás » Egyéb kérdések

A kérdés

Ti milyen kategóriájú utakat engedhettek meg magatoknak, és mennyit spóroltok rá? Hányszor utaztok 1 évben?

Keress kérdéseket hasonló témában: utazás

2013. dec. 14. 23:28  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
eddig egyszer voltam külföldön, gyerekkoromban osztálykiránduláson,azóta tönkre ment a családunk, meg az életünk és még a faluból is alig mozdulok ki , pedig már elég idő vagyok.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont 2013. dec. 14. 23:43 Privát üzenet
Én a munkába járok, meg vissza.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont 2013. dec. 14. 23:55 Privát üzenet
Többnyire csak a fapadosat. Abból is sokszor csak olyat, ahol aznap haza is lehet jönni vagy esetleg a reptéren aludni és így nem kell szállásra költeni.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/13Időpont 2013. dec. 15. 19:51 Privát üzenet
Ez szvsz értelmetlen kérdés, de nesze neked válasz: én ugyan bármilyet de én csak annak örülök ha végre otthon ülhetek és nem kell folyton repülni!

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/13Időpont 2013. dec. 16. 04:20 Privát üzenet

ŰNekünk évi 1 síelés, 1 nyári külföldi út, 1 hosszú hétvégés külföldi városlátogatás, 1 hét belföldi nyaralás, 1 hosszú hétvégés belföldi wellness.

Általában alacsony költségvetési utakat szoktunk szervezni, mert inkább többször megyünk több helyre és mondjuk olcsóbb szállást foglalunk reggelire nem fizetünk be hanem megvesszük ugyanazt negyed áron a szupermarketben.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/13Időpont 2013. dec. 16. 13:50 Privát üzenet

Én mindig olcsó fapados repülőjegyet keresek magamnak, illetve szállásért nem fizetek (couchsurfinggel utazom), így viszonylag sokszor el tudok nézni pár napra, egy hétvégére valahová. Idén 8 helyen voltam Európán belül, ennél általában kevesebb szokott lenni, de ez egy ritka mázlis év volt ezen a téren.

Ha tehetném, mindig utaznék. Most viszont el kell kezdenem spórolni, mert jövőre egy nagyobb túrát szeretnék, mondjuk Mexikóba, vagy Brazíliába, szóval nem fog emellett sokminden beleférni, nagyon max 2-3 olcsó európai kiruccanás.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/13Időpont 2013. dec. 17. 14:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

4-es: de érdekes, rajtad kívül mindenki értette. ;)

# 7/13Időpont 2014. ápr. 1. 13:37 Privát üzenet

Ma már azért szerintem sem megengedhetetlen egy külföldi utazás. Én általában évi 150-200ezret tudok/tudnék rászánni a saját keresetemből nyaralásra. Szerintem fontos hogy évente, kétévente legalább egyszer úgy kikapcsolódjon az ember, hogy messze van a napi rutintól. Tapasztalataim szerint erre a wellness nem elég. Én az egyiptomi all inclusive utakat szeretem.

A fapados repkedések is olcsók, mert 10-15ezer forintból már sok európai városba el lehet látogatni. Ha nem is a reptéren alszol, de egy olcsó hostellel és a hátizsákoddal sok várost be tudsz járni, filléres költségen.

De most speciel abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a bnőmnek külföldi jól fizető állása van, így gyakorlatilag annyit nyaralunk, amennyi szabadnapunk van a melóban. És nem kell foglalkozni az árával. Úgyhogy az utóbbi pár évben voltunk sokfelé.

És csak még egy érdekesség, ez Magyarországon sok embernek hihetetlen, de a külföldieknek a nyaralás nem pénz. Most hogy jobban belelátok a dologba, azt kell hogy mondjam, egy teljesen átlagos fejlett országbeli családnak elmenni Hawaiira, vagy a Kanári Szigetekre olcsóbb időtöltés, mint ha otthon maradnának. A párom, aki jól keres, de azért nem túl nagy a fizuja, 3 nap alatt keres meg egy egyiptomi 5 csillagos nyaralás árát két főre. Egy tősgyökeres külföldi pedig nyilván ettől sokkal többet keres/sokkal jobb körülmények között él. És ezek olyan hihetetlen dolgok, amiket így Kelet-Európából nehezen dolgoz fel az ember. Pedig így van.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/13Időpont 2015. márc. 1. 12:27 Privát üzenet

" Hawaiira, vagy a Kanári Szigetekre"

Ég és föld a különbség a kettő között! Kanári szigetekre csóró diákként is el lehet jutni(ultra olcsó repjegy), Hawaiira nem igazán...

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/13Időpont 2015. márc. 1. 15:08 Privát üzenet
Csak egy példa volt. Bár amit legutóbb néztem a kanárin az 500 volt perfő egy hétre.. De akkor legyen Maldív szigetek. Tessék.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/13Időpont 2015. márc. 1. 15:11 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Csecsemőnek repülőjegyhez tartozik babakocsi/autós bébihordozó. A bébihordozó fogalmába beletartozik az eggyel magasabb kategóriájú autósülés is?
Tudnátok egy jó honlapot ajánlani ahol jobb kategóriájú szállásokat tudnék találni? A többi lenn
Egy olcsóbb kategóriájú panzióban milyen szokott lenni a pótágy? Egyszerű kempingágy, vagy valami jobb minőség? Nincs kép a honlapon, amit kinéztünk, de kíváncsi vagyok milyen lehet?
Érdemes magasabb kategóriájú jegyet venni repülőn?
Kb. mennyi pénzből lehetne összehozni egy 2 hetes New York városlátogatást, minimális kategóriájú szállással és étkezéssel, viszont minden fontosabb látnivaló megnézésével?
Floridabol elobb utaznek haza, mint terveztem, de az olcso kategoriaju jegy nem modosithato. Hol erdemes repjegyet keresnem a hazautra (Atlanta, Jacksonville, Tallahasse, Orlando...

Kérdések az Utazás rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!