Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha befizetek egy utat, de...

Gabesz077 kérdése:

Ha befizetek egy utat, de aztán még időben lemondom, akkor visszakapom a pénzt?

Figyelt kérdés

Itt van ez az utazási szerződés és nem vagyok biztos benne, hogy ha én befizetem mondjuk januárba az utazás teljes költségét, de az utazás előtt 46 nappal (vagy korábban) lemondom, akkor az iroda a 2000ft kezelési költséget leszámítva, visszafizetni a befizetett pénzt?


Szerződés: [link]



2013. dec. 18. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kotottel lemondasi biztositast, akkor jo esellyel igen.

Ha nem, akkor minden a szerzodestol/irodatol fugg: peldaul ha mar megvettek a repjegyedet, akkor azt nyilvan nem fizetik vissza, mert nekik se adja vissza a legitarsasag.

Ha befizettek a vizum ugyintezesi dijat, azt sem...


Tehat ha nem vagy biztos benne hogy tenyleg tudsz utazni, akkor melegen ajanlott a biztositas.

2013. dec. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A linken csak egy utalást találtam rá:

"Amennyiben az utas saját hibájából (pl. érvénytelen, el nem készült útlevél) az utazáson részt venni nem tud, úgy a befizetett részvételi díj visszafizetésére nem tarthat igényt."


Vagyis elvileg(!) lemondás esetén igényt tarthat rá, bár ez fura módon kimaradt a szövegből. Ezt jó lenne velük tisztázni, és a válaszukat írásban kérd.

2013. dec. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor ez az a bizonyos "storno" biztosítás?
2013. dec. 18. 11:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól értelmezed, 46. napig csak a kezelési költséget vonják le. Kivéve a belföldi szállásfoglalásra, ahogy írják.


A stornó (útlemondási biztosítás) nem erre való. Az akkor fizet, ha indoltan nem tudsz részt venni az utazáson. Pl betegség, baleset, nagy vagyoni kár stb. Nem pedig arra, hogy meggondolod magad.

2013. dec. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!