Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy kiköltözzek...

Ahhoz, hogy kiköltözzek külföldre a suli után, hány évet kell Magyarországon ledolgozni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tisztában a törvényekkel. Szeretnék kimenni legalább egy időre, de úgy tudom előtte itthon kell valamennyit dolgozni, de nem tudom mennyit.
2013. dec. 25. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért kellene barmennyit is?
2013. dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Diakhiteled van? Olvasd el a szerzodest.Ha nincs, akkor oda mesz es akkor, amikor akarsz.
2013. dec. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ja de én suli után gondoltam, nincs diákhitelem, csak mert valami olyat hallottam, hogy sok fiatal kimegy külföldre és, hogy itthon is kell dolgozni x évet előtte.
2013. dec. 25. 17:47
 4/12 anonim ***** válasza:

Dehogy is.... illetve a diakhitel is kerdeses,az tuti, hogy vissza kell fizetni, de hogy otthon kell-e maradni vagy sem egy ideig, azt majd megirja az,aki pontosan tudja....

Amugy meg oda mesz ahova akarsz, semmit nem kell otthon ledolgozni

2013. dec. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amre Te gondolsz, az a hallgatói szerződés, amit a tavalyi tanévtől minden állami finanszírozásos felsőoktatási hallgatóval aláíratnak. Te tudod, hogy írtál-e alá ilyet.

[link]

2013. dec. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
állami ösztöndíjas vagyok és idén kezdtem a sulit
2013. dec. 26. 00:41
 7/12 anonim ***** válasza:

Mit írtál alá? Mi van a szerződében?

Ne mondd, hogy el sem olvastad, vagy fogalmad sincs róla mi áll benne.

2013. dec. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]


Hány évig kell itthon dolgozni?


A képlet egyszerű: kettővel be kell szorozni a felhasznált állami félévek számát. Ha például három évig tanultatok állami ösztöndíjasként, akkor hat évet kell ledolgoznotok – mindezt a diploma megszerzésétől számított húsz éven belül.


Az is számít, ha az egyetem mellett munkát vállalok?


Nem, csak a diploma megszerzése után végzett munka számít - hiába dolgozzátok végig az egyetem, főiskola három-öt évét.


Hároméves alapszakra jelentkeztem. Akkor egyhuzamban kell hat évig itthon dolgoznom?


Nem, ennyire azért nem vaskalapos a jogszabály – több részletben is teljesíthetitek a feltételeket, a lényeg csak annyi, hogy húsz éven belül meglegyen a hat, hét, tíz vagy tizenkét év.


....


És ha feketén dolgoztat a főnököm?


Az baj, a törvény ugyanis külön kiemeli, hogy csak a „magyar munkáltatónál társadalombiztosítási jogviszonyt eredményező munkaviszony”, „munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony” és „magyar joghatóság alatti vállalkozási tevékenység” számít.


Akkor mit csináljak? Mi van, ha én mégis külföldön akarok dolgozni?


Akkor fizetni kell: az igénybe vett ösztöndíjnak vagy részösztöndíjnak a meghatározott napon érvényes jegybanki alapkamatot három százalékponttal meghaladó kamattal megnövelt összegét kell visszautalni az államnak.


....

2013. dec. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kimehetsz külföldre, és ha ügyes vagy röhögve kifizeted a képzésed árát a Hallgatói szerződés ide vagy oda.
2013. dec. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Es ezt megis hogy kell elkepzelni?

Ha befejzete a sulit, es lelep M.o-rol, akkor valaki keresni fogja, hogy hol van?

2013. dec. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!