Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mivel férjhez megyek-a saját...

Mivel férjhez megyek-a saját nevem elé kerül a párom vezeték neve-, és már aznap este szeretnénk külföldre utazni nászútra, akkor nyilván csak az eredeti nevemmel ellátott okmányokkal-útlevél, jogsi-tudok utazni. Ezt így lehet?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet, miért ne lehetne?

Arra vigyázz, hogy ha pl. repjegyet foglald akkor arra a névre foglald amilyen iratokat utazáskor ténylegesen be tudsz mutatni. Ha nem lesznek akkor még új irataid, akkor a régit írd be repjegy foglaláskor!

Bár akkor sincs gond ha másképp teszed, az ilyesmit ingyen javítják, csak egyszerűbb eleve arra a névre foglalni amilyen iratok lesznek nálad.

2014. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem gond, de mindent regi nevvel foglalj. A hazassagi anyakonyvi kivonatot megkapjatok aznap, de utana mire meg azzal megvaltoztatod minden iratodat, hajjaj... mi ezert mondtunk le rola ) mindenkinek marad a neve ami volt es kesz
2014. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
MI értelme van felvenni másnak a nevét ? Aztán ha változik a helyzet megint cécó levenni !
2014. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

"MI értelme van felvenni másnak a nevét ? Aztán ha változik a helyzet megint cécó levenni !"


Mi értelme van gyűrűt húzni egymás ujjára? Mi értelme van egyáltalán házasodni, pláne ebből két aláírásnál nagyobb ceremóniát csapni?

Miért pont ebbe a hagyományba sikerült belekötnöd? A többit se fogod tudni megmagyarázni jobban.


És van aki egy életre tervez, úgyhogy nem probléma ha változik a név, mert többször nem fog változni. Aki pár évente újra házasodik az mindenképp jobb ha meghagyja a régit szerintem is.

2014. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Én majd' 10 évig használtam az útlevelemet a születési nevemmel (én -né lettem), mert a nászút foglaláshoz csináltattuk. Megvártam, míg lejárt. Arra kell figyelni, hogy mindig azt az nevet használd a foglaláskor, amelyik dokumentumot vinni akarod.
2014. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen az előző is jól írta, mi is voltunk nászúton Thaiföldön és a párom a meglévő iratai nevén foglalt, semmi gond nem volt belőle. Ha szállást szeretnél foglalni kedvező áron, jelezd privátban, lehet tudok benne segíteni...
2014. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" Ha szállást szeretnél foglalni kedvező áron, jelezd privátban, lehet tudok benne segíteni..."


Nem, nem tudsz sajnos, csak drága szállást sikerült a másik kérdésnél is ajánlanod.

Gondolom te írtál egy másik kérdésnél is Amszterdam kapcsán. Írtál egy eléggé drága árat és úgy írtad, mintha az valami szuper lenne. Na ebből kiindulva gondolom máshova is hasonlóan drágákat tudsz...

2014. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már van szállásunk,köszi! :)
2014. jan. 8. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!