Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen az élet Ausztriába,...

Milyen az élet Ausztriába, Németországba és Franciaországban?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanokra vagyok kíváncsi, hogy könnyű-e munkát találni? Kedvesek-e az ott élők vagy évek múlva is csak egy bevándorlónak néznek? Jól meglehet-e élni? Stb.

2014. jan. 29. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

AusztriabaN, NemetorszagbaN - ne felejtsd el a vegerol az N betut.

Ausztriaba vagy Nemetorszagba utazol, de Ausztriaban es Nemetorszagban jobb az elet mint sok mas helyen.

Az osztrakok es a nemetek tortenelmileg jobban elfogadtak a magyarokat mint a franciak. Az elmult evtizedekben a gallok nagyon "elszinezodtek" - sok bevandorlo erkezett hozzajuk, nem utolso sorban a regi franciaul is beszelo gyarmataikrol.

En a helyedben Ausztriat valasztanam, tobb okbol is:

Kozel van, hasonlo kultura es pl. Burgenlandban meg mindig vannak olyanok akik tudnak magyarul.

Jo munkat talalni manapsag meg a benszulotteknek sem konnyu, attol fugg a helyzeted hogy mennyire vagy hajlando lenn kezdeni az idegen orszagbeli karrieredet.

A bevandorlokat altalanosan sehol nem tekintik az ottlakok kivanatosnak, ez termeszetes es gondolom nem kell taglalni miert.

A harom kozul Franciaorszagot ajanlanam a legkevesbe, a nyelv, a franciak koztudott pokhendisege, bekepzeltsege es a magas ingatlan arak miatt.

Minden nyugat-europai orszagban kenyelmesen meg lehet elni ha be tudsz illeszkedni, ugyesen le tudsz telepedni.

2014. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Hát Én csak Németországról tudok nyilatkozni..

Egyet értek az előttem szólóval. Sehol sem kívánatosak a nemzetiségiek.

De itt Németben sok a más nemzetiségi ember. Oroszok,Olaszok,Románok,Magyarok.

Természetesen itt sem egy Magyarnak lesz legtöbbször igaza.

De az emberek (legalábbis errefelé)kedvesek és segítőkészek. Ha nincs ágyad vagy akármid akkor ha nekik nem kell adnak (bár ennek is meg van az oka )

Munkát találni inkább délen könnyebb.Persze csak nyelvtudással ajánlatos. Szerintem nincs olyan szintű ellenszenv ahogy azt mások gondolják. :)

Persze jó ha legalább egy német szót mondasz mielőtt angolul vagy akárhogy próbálsz kommunikálni.

Szerintem ha van német nyelvtudásod könnyen meg tudsz élni. De a szakma is fontos. Egyedül szerintem kicsit nehezebb de ez attól is függ mennyit fizetsz Magyarba.

De azt én is tudom,hogy Ausztriában sok a magyar. Lehet ,hogy könnyebb munkát találni nyelvtudás nélkül is.

2014. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Két éve élek németben, talán 3-4 alkalommal vették zokon a szavakból használt nyelvtudásom.Kamionosként nekem elegendö.Nekem könnyen lehet ugrálni ha váltani akarok.Egyébként szinte miden napos hogy álláshirdetéssel találkozok.Akár raktáros,targoncás,takarító.Sok magyarral is találkoztam akik 1 szót nem beszélnek.300ezer nettóért magyar cégen keresztü tolmáccsal vannak kint és kapják mellé a szobát,pl a kauflandnál.Én mindig büszkén mondom ha megkérdik honnan jöttem,soha senki nem nézett le érte,persze nem is egy hajléktalan formám van.Szerintem a Magyarokat nagyon is szeretik,szinte mindig megjegyzik..mm Balaton.És pát Magyar szó.Már nem ilyenek a Románokkal.Én kényelmesen élek,igaz kamionban lakom, és hazajárok x hét után ,így a fizetésem 90%-a megmarad.Én ausztiába nem mennék.Nem szeretem az osztrák felsöbb rendü viselkedését.Tisztelet a kivétel.Franciaország jó,föleg egy kis csendes falu, annál nincs jobb.ott nincsenek bevándorlók.
2014. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriaban a hatar menti reszeken nem szeretik a magyarokat, sok gondot okozunk nekik, de ha tavolabb mesz kicsit akkor csak egy leszel a sok auslanderbol, a torok mellett mar a kisebb rossznak fognak tekinteni ;)
2014. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!