Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A párom macedóniában él,...

Catiscool kérdése:

A párom macedóniában él, Németországba szokott utazni 3 hónapra, azaz 90 napra vízummentességgel, aztán hazautazik Macedóniába, beutazbat ez rögtön utána hozzám Magyarországra minden gond nélkül?

Figyelt kérdés
Elvileg 90 paot ott kell tőltenie, mert nem térhet vissza Németországba, de miután hazautazik németből macedónba, a 90 nap letelte nélkül beutazhat e hozzán Magyarországra. Hívatalos szerveknél erre pontos választ nem találtam, csak, hogy Magyarországon is tartózkodhat 90 napot vízummentesen. Ha nem utazik be ebben az extra 90 napban, amit Magyarországon tölt el nálam Németországba, akkor megteheti ezt? Vagy minden féle képpen ki kell tőltenie a 90 napot az EU-n kívül Macedóniában? Köszönöm válaszukat Évi!

2014. márc. 6. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mind Magyarország, mind Németország a Schengeni övezetbe esik, így nem számít, hogy hol töltötte le a 90 napot, ha az letelt, nem léphet be újra a schengeni övezetbe 90 napig. Határrendészeti szempontból tekintheted úgy, hogy az egész egy ország. Ha találkozni akartok, de te nem akarsz egészen Macedóniáig lemenni, akkor köztes megoldásnak jó lehet Románia, ami nem schengeni ország, mégis közel van, vagy az útba eső Szerbia, ami ugye nem is EU.
2014. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Azt már nem is merem javasolni, hogy Te, mint a 3. számú feleség menj Németországba, és ott az 2. feleséggel együtt várjátok a férjeteket. Vajon mit szól ehhez a macedóniai 1. feleség ?
2014. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%

Utolso :Mit tudsz te egyáltalán Makedóniáról,te kis kōcsōg? Sztem azt se tudod, h hol van. Azért, mert te poligám családban nõttél fel, és anyád egy ötödrangú senki volt ebben, mert olyan rusnya, azért nem kell még fantáziálnod, és olyasmiket állítani, amirõl fogalmad sincs.


Kérdezô: én úgy tudom, h 90 napig lehet tartózkodni eu-s országban (ill. pontosabban a Schengeni övezetbe tartozó országba), de annak lejárta után elég csak a határt átlépni(pl. Szerbiába), aztán 10 perc múlva visszafordulsz, és újból 90 napig tartozkodhadsz pl. Magyarországon, de lehet, h rosszul tudom,nem akarok hazudni.Mondjuk hozzáteszem, h olyan hú de szigorúan nem ellenõrzik ezt, tehát nem jár akkora kockázattal. Arról konkrétan, h egy 90 mapos Eu tartozkodás után 90 napig nem lehetne belépni,olyanról én személy'szerint abszolút nem hallottam.

2014. dec. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Scengeni térségbe -így Magyarországra- a belépés egyik feltétele, hogy nem tartózkodtad le a 180 napon belül a 90 napot. Ennek számítása nagyon egyszerű, a belépés napjától számolva visszafelé 180 napon belüli tartózkodásra vonatkozik. Az, hogy közben kilépsz a térségből, nem inditja újra a 90 napot. Ha a határon számolják, márpedig szokták, akkor sima visszairányítás. Valóban van egy bilaterális egyezmény amely megengedi a további tartózkodást Magyarország területén, de ez nem vonatkozik Macedóniára. Tehát ha letartózkodta a 90 napot akkor bizony várni kell, és számolni, ugynis a jogszabály 180 napon belüli 90 napra vonatkozik, amit ahogy írtam a belépés napjától kell számolni.
2015. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!