Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szeretnék stewardess lenni....

Szeretnék stewardess lenni. Milyen tanfolyamot kell elvégezni? érdemes ezt a szakmát választani? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
16éves vagyok szóval majd pár év múlva....
2009. dec. 13. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a légitársaságok szerveznek képzéseket, oda kell elmenned. Két három nyelven kell társalgási szinten beszélned hozzá. Legalább is múltkor azt hiszem talán Malévnél láttam hasonlót.

Egy darabig szórakoztató munka lehet, amíg fiatal vagy és független, illetve csak rövidebb távokra repülsz. Nekem pl a wizz airnél nagyon tetszik, hogy megérkezik mondjuk Londonba a repülő, kiszállnak az utasok, beszáll a következő "adag" és jön is haza. Hosszabb távokra, ahol esetleg napokig is maradni kell, az már nem túl családbarát munka szerintem, így véleményem szerint érdemes úgy "készülni", hogy pár év múlva majd tudj váltani ha kell.

2009. dec. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2009. dec. 14. 10:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit kutakodtam még neked. Szóval legtöbb légitársaság indít ilyen képzéseket, a malévnél 200 ezer ft körül van, a többinél én olyan 1500-2000 eurót találtam, tehát a különbség azért durva. Malévről azt hallottam, attól hogy elvégzed a tanfolyamot egyáltalán nem biztos a bejutás, azt sajnos nem tudom, hogy egy malévnél megszerzett papírral mehetsz-e más társasághoz, bár gyanítom sajnos nem, mert szeretik az embert jól lehúzni! :S

Magyar társaságok ugye a Malév, a Wizzair és a Travel Service, ezeknek vannak tanfolyamai, külföldön működik csak állami képzésben. Azt hiszem tán mindegyikhez be kell tölteni a 20. életévedet. Nézz körül ezek honlapján, nyelvvizsga mindenképpen kell hozzá, kezd el most teljesíteni a feltételeket, így könnyebb lesz mire oda jutsz! Rengeteg fórumon is foglalkoznak ezzel, írd be google-be :)

2009. dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:))
2009. dec. 14. 22:12
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok!

Jómagam 19 éves vagyok jelenleg fogtechnikus "hallgató",és nagyon töröm a fejem ezen a stewardess dolgon.Van középfokú szóbeli nyelvvizsgám,franciául társalgási szinten tudok(abból még nincs nyelvvizsgám).Nézegettem a neten képzéseket,találtam is egy párat:Hammersmith New Solution LTD.Semmelweis utcában van,DGSM oktatási központban is képeznek,de ott 400.000Ft a képzés,hallottam a Gazdasági Főiskolát is,de arról nem sokat tudok,és a Malév(ott 200.000Ft a képzés).

1.A felsoroltak közül melyik a jobb megoldás?

2.Ha egyik se jó,akkor a kívánt légitársaságnál kell a tanfolyamot elvégezni?Ha igen,nagy az átb.szás lehetősége?

3.Ha mégis elvégzek valamit,a protekció ér valamit a legtöbb légitársaságnál?


Röviden ennyi.:DA válaszokat előre is köszönöm!

2011. jan. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!