Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogy jön ki olcsobban a...

Hogy jön ki olcsobban a városlátogatás külföldön? Befizetett város látogatással vagy taxi és metro használtával?

Figyelt kérdés

Az Arab Emirátusok, Dubai az uticélunk.

A szállásunk nagyon messze lesz a központtól és a látványosságoktól (min. 2 óra ha sétálunk) ezért azon gondolkodtam, hogy befizetek egy város látogatásra, ahol körbevisznek a nevezetességek és látványosságokhoz. És mindez magyarul. Vagy marad a tömegközlekedés ahova napi jegyet kell venni vagy a taxi.



2014. márc. 15. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi az ami csabit Dubaiba? A sivatag vagy a tevek, esetleg a nehany eves uj modern toronyhazak?

Rengeteg olyan hely van a vilagon ahol szenzacios tortenelmi emlekek es termeszeti csodak vannak, szerintem inkabb arra lenne erdemes idot es penzt aldozni.

2014. márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Végül is Dubajban a szállodai úszómedencétek lesz a legnagyobb látnivaló, utána jön a tenger, legutoljára a tengernyi homok.

Amennyi pénzt eddig a repülőjegyre és a vízumra elköltöttél, plusz amennyibe a hotel kerül, már igazi látnivalóval rendelkező helyre is elmehettetek volna.

2014. márc. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A vízumot ha minden igaz március 22.étől nem kérik az országba lépéskor. A repjegyet is jó előre foglaltuk az se vészes és a hotel se luxus árkategórai. Énnél sokkal drágábban nyaratunk egy olyan helyen ami eléggé turista központ és kedvenc hely!


A leginkább az ottani látnivalók csábítanak, persze a sivatag is meg úgy az egész hely. Ha gondoljátok felsorolom miket szeretnék megnézni de nem hiszem, hogy sokmindenkit érdekelne.

2014. márc. 16. 10:52
 4/13 anonim ***** válasza:
Idegenvezetovel, csoportosan. Kényelmesebb, tartalmasabb, bár drágább. Én biztos nem bolyonganék egy idegen helyen, izgulva megtalálom-e, állandóan figyelni, koncentrálni merre kell menni...elvégre kirándulni mentek.
2014. márc. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%

Egy bolond százat csinál. Csak azért válaszolok, nehogy az itt olvasgató emberek a kérdést olvasván azt gondolják, bármi olyan dolog van Dubajban, ami miatt akár egyetlen percig is érdemes foglalkozni a gondolatával hogy oda menj. Vagy hogy azon tépelődj, mivel juss be a hotelből a központba.


Szóval eloszlatván pár dezinformációt: márciustól is KELL VÍZUM, csak nem kell előre itthon megvenni. Elég ott helyben leperkálni a 40.000 forintot, és már be is léphetsz. NEGYVENEZER FORINTOT.



Dubajban a homokon és a sok gazdag arabon kívül nincs más látnivaló. No jó, a 45 - 48 fokos kibírhatatlan hőség, ami megint nem jó semmire.


A repülőjegy ízlés dolga, a legeslegolcsóbb kerül 60.000 forintba, de csomaggal miegymással nehezen hozod ki a jegyedet 100 ezer alatt.


Ennyi pénzből jobbra Japánig, balra Amerikáig el lehet menni. Akkor meg kit érdekel a forró arab homok?

2014. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sajnálom, de nem ez volt a kérdés.... elhiszem, hogy sokatoknak Dubai gagyi,homokos és nagyon meleg és csak a tenger meg a szálloda a látványosság, de teljesen elmentünk a kérdést tárgyától.


De ha már ennyire leszóljátok Dubait, kíváncsi vagyok mit javasolnátok helyette!!! Ha tegyük fel 2 hétre mennék tengerpart mellé és nemcsak a hotelt meg a tengert szeretném látni akkor hova érdemes (nyaralás+városlátogatás)?? Tudom ez se a fő kérdésemhez kapcsolódik de érdekelne.

2014. márc. 17. 19:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Elmentünk de Te kezdted el ecsetelni mennyire jó üzletet kötöttél mikor oda vettél jegyet.

Én azért korrigáltam, hogy a kérdésből okulók ne vonjanak le alapvetően hibás következtetéseket.

2014. márc. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Csak azért írtam, mert a második komment arról szólt, hogy milyen drága oda az út stb stb. És aki ilyen uti célt néz ki magának szerintem tisztába van vele, nem egy olcsó dolog de ha kifogja az ember megúszhatja.Nem rongyrázás cáljából írtam ki a kérdésem mert amúgy is névtelen soha a büdös életbe nem tudja itt meg senki,hogy én ki vagyok és tényleg elutaztam-e oda vagy sem, de teljesen úgy érzem mintha azt hinnétek. Amúgy meg manapság meg ha valaki külföldre megy nem fog tengerparti helyre 20ezer forintért repjegyet venni sajnos. Párommal megdolgoztunk azért,hogy elutazhassunk és nem vagyunk se multi se sima milliomosok...

De ha ezt én nem írtam volna le akkor te se írtad volna le amit írtál? Nem hiszem.

Mind1 viszon amit az előző kommentembe írtam kérdést azt is bárki megválaszolhatja mert kíváncsi vagyok de ezért nem fogok új kérdést kiírni

2014. márc. 17. 20:15
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha nők vagytok, vagy akár csak egy nő+egy férfi, akkor se kóricálj ott gyalog, meg tömegközlekedéssel, mert úgy ellátják a bajotokat... csoportos túra és le ne szakadjatok a többiektől egyetlen percre sem!
2014. márc. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tapasztalatból írod vagy halottál ilyesmi? Ez meglepett én úgy tudtam barátságos hely :S
2014. márc. 25. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!