Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik lenne ideálisabb...

Melyik lenne ideálisabb kisgyermekes családnak? Kréta (Stalis) vagy Rodosz (Faliraki)?

Figyelt kérdés

Mai nappal kell eldöntenünk, hogy melyiket válasszuk. Eddig, amiket olvastam, úgy gondolom, Kréta szebb lenne, a lényeg a tengerpart. Míg Falirakinál állítólag nagy a szélcsend, viszont ott is homokos a part.

nehéz eldönteni melyikkel járnánk jobban... Aki tudna mesélni ezeknek a településeknek a partjairól, időjárásáról (Illetve h Kréta északi része nagyon huzatos-e?), megköszönném! :)



2014. márc. 31. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Még nem láttam olyan utazási irodát, amelyik másnappal változtatta volna az árat.

Amikor mi utazunk, alapvetően intuitív módon tesszük, ami azt teszi, hogy a magunk módján persze körüljárjuk a kérdést, aztán döntünk.

Azt gondolom, az esetedben felkínált nyaralás rengeteg dologtól függ. Például attól, milyen a szállás, milyen a medence, milyen az ellátás, és milyen az ÁR. No és persze a huzatosságtól.


De hogy a huzatosságon túljussunk, a lényeg az, hogy próbáld leszűkíteni a keresést olyan szállásra, ahol Ti is, és a baba is jól érzik magukat az adott időben.

Az az érzésem, csúcsszezonban teljesen mindegy, hova mentek a kettő közül. Dög meleg lesz.

Előtte, utána is majdhogynem mindegy.

A kérdés alapvetően az, megtaláljátok-e a nektek tetsző szállást, és a nektek tetsző utazási módot.

Ez utóbbi - ha fapados és csak most él, megértem - egyébként valaki nagyon át akar verni.

2014. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A csak1nap.hu-n csaptunk le pár napja a rodoszi utazásra, de ma van az utolsó határidő, hogy végelegesíthessük, viszont ma jelent meg a krétai lehetőség, és nem tudom melyik lenne a jobb. Részemről a környezet a fontosabb, vagyis a tengerparti rész. Mivel kisgyerekkel leszünk, így miatta lenne fontosabb, hogy milyen a part (homokos), vagy milyen erős a szél, stb.
2014. márc. 31. 13:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Eszerint, ha még nem döntöttél, lemaradtál az elsőről. Nem esnék kétségbe ettől.

Mindkét szigeten van mindenféle típusú hely, az időjárást (napos/felhős/szeles/szélcsendes) meg nem tudod szabályozni. Nagy átlagban főszezonban mindkét helyen nagy a meleg és sok a vendég. Én inkább a saját szempontjaim szerint nézném meg az egyes településeket, partokat. Ma már műholdas térképpel még azt is kinézheted, melyik fa alá kívánsz letanyázni a parton. Aztán keresnék utazási irodát, amely oda kínál utat, ilyenekből is van ezer.

Ha nem a nevezetességek a fő szempont, hanem a gyerek, akkor pedig nem is értem, miért akartok ilyen messze menni. Gyerek szempontjából Horvátországban sokkal jobb helyek vannak, közel van, és változatosabb.

2014. ápr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!